فناوری

داروی نوترکیب درمان نقرس تولید می‌شود

داروی نوترکیب درمان نقرس تولید می‌شود” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری تربیت مدرس آنزیم دارویی «اوریکاز» را به شکل نیمه‌صنعتی تخلیص و تولید می‌کند. این داروی نوترکیب در درمان بیماری‌هایی مانند نقرس (التهاب مفاصل)، شکل‌گیری سنگ‌های کلیه، سندرم لیش نیهان و بیماری‌های قلبی استفاده می‌شود.

تولید و تخلیص نیمه‌صنعتی آنزیم دارویی «کربوکسی پپتیدازجی» یکی دیگر از فعالیت‌های این شرکت است. این آنزیم در درمان سرطان کاربرد دارد و ژن این داروی آنزیمی بیوسیمیلار در آزمایشگاه کلون (شبیه‌سازی) شده و بیان آن بهینه‌سازی شده است. داروی بیوسیمیلار به معنای دارویی بسیار شبیه به داروهای مرجع است. این شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه دارویی پپتید دارویی «گاتکس» را نیز به شکل نیمه‌صنعتی تخلیص و تولید می‌کند. این پپتید برای درمان سندرم روده به کار می‌رود. ژن این پپتید نیز به صورت بیوسیمیلار طراحی و سنتز شده و شبیه‌سازی آن با استفاده از سیستم «اینتئین» انجام می‌شود که روشی مدرن در تخلیص پروتئین‌ها به شمار می‌رود.

انتهای پیام/۴۰۲۱/

این مطلب با عنوان “داروی نوترکیب درمان نقرس تولید می‌شود” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 11 =

دکمه بازگشت به بالا