بین المللی

مصر: بازسازی غزه طی روزهای آینده آغاز می‌شود

مصر: بازسازی غزه طی روزهای آینده آغاز می‌شود” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بسام راضی» سخنگوی ریاست‌جمهوری مصری گفت، کار ساخت و ساز در نوار غزه به منظور بازسازی این منطقه طی روزهای آینده آغاز خواهد شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری «سما»، وی افزود، مرحله اول که مربوط به از بین بردن آثار تخریب در نوار غزه بوده، در آستانه تمام شدن است.

راضی در ادامه گفت، در نشست سه‌جانبه مصری-اردنی-فلسطینی که پنجشنبه هفته گذشته در قاهره برگزار شد، به تلاش‌ها برای بازسازی غزه پرداخته شد .

بنا به گفته وی، از دیگر محورهای رایزنی در نشست مذکور، تلاش برای تثبیت آتش‌بس در غزه و آتش‌بس فراگیر در قدس و کرانه باختری و نیز توقف کل اقدامات خصمانه و شهرک‌سازی بود.

بسام راضی در ادامه افزود، این نشست بر ثبات موضع مصر و اردن در حمایت از مسأله فلسطین و تأکید بر راهکار دو دولتی، بازگشت به مرزهای ۱۹۶۷، تشکیل کشور فلسطین با مرکزیت قدس شرقی و بازپس‌گیری حقوق ملت فلسطین تأکید کرد.

وی تصریح کرد، در نشست مذکور از جامعه بین‌الملل و کمیته چهارجانبه صلح (روسیه، آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل) خواسته شد در سایه دولت جدید آمریکا و نیز کابینه ائتلاف جدید رژیم صهیونیستی، افقی سیاسی برای احیای روند صلح ترسیم کنند.

راضی افزود، همچنین بر ادامه تماس‌ها میان فلسطین، مصر و اردن در سطح وزرای خارجه و رؤسای دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی تأکید شد.

انتهای پیام/م


این مطلب با عنوان “مصر: بازسازی غزه طی روزهای آینده آغاز می‌شود” در وب سایت farsnews.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: farsnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 9 =

دکمه بازگشت به بالا