اجتماعی

واکنش وزارت بهداشت به انتشار خبری مبنی بر تولید واکسن اسپوتنیک در ایران و انتقال آن به روسیه- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز

واکنش وزارت بهداشت به انتشار خبری مبنی بر تولید واکسن اسپوتنیک در ایران و انتقال آن به روسیه- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ به دنبال انتشار اظهاراتی مبنی بر تولید ماهانه ۲ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک در کشور و انتقال آن به روسیه، سخنگوی سازمان غذا و دارو ضمن تکذیب این اظهارات، اظهار داشت: این اظهارات کذب محض بوده و هنوز طرف روسی، محصول تولید شده اولیه واکسن اسپوتنیک لایت تولیدی شرکت خصوصی ایرانی را برای تولید انبوه تحت لیسانس تایید نکرده است.

وی افزود: خروج هرگونه واکسن کرونا از ایران ادعای کذبی است که مقصود و انگیزه گوینده از نشر این مطلب کذب در شرایط حاضر مشخص نیست.

جهانپور گفت: واکسن «اسپوتنیک لایت» به صورت “بچ” تست یا محموله اولیه تولید شده و هفته‌هاست در انتظار تایید نهایی موسسه گامالیا روسیه برای ورود به چرخه تولید انبوه است و خروج و ورود هر نوع واکسن مستلزم مجوز سازمان غذا و دارو خواهد بود که چنین مجوزی تاکنون در مورد واکسن‌های کرونا از جمله واکسن اسپوتنیک وی صادر نشده و اظهارات نامبرده صحت ندارد.

گفتنی است برخی رسانه‌ها به نقل از معاون قرارگاه پدافند زیستی کشور نوشته بودند که روسیه ماهی ٢ میلیون واکسن اسپوتنیک در ایران تولید می‌کند و این واکسن‌ها به روسیه تحویل داده می‌شود نه ایران!

 

انتهای پیام/

این مقاله با عنوان “واکنش وزارت بهداشت به انتشار خبری مبنی بر تولید واکسن اسپوتنیک در ایران و انتقال آن به روسیه- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + چهار =

دکمه بازگشت به بالا