فناوری

چگونه در نرم‌افزار اکسل تاریخ میلادی را به شمسی تغییر دهیم؟

چگونه در نرم‌افزار اکسل تاریخ میلادی را به شمسی تغییر دهیم؟” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، نرم‌افزار اکسل یکی از برنامه‌های کاربردی آفیس به‌ویژه برای حسابداران و کارمندان شرکت‌های دولتی و خصوصی است. معمولاً برای دسته‌بندی آمار و ارقام در مورد موضوعی خاص از نرم‌افزار اکسل استفاده می‌شود. این برنامه قابلیت‌های متنوعی دارد که در ادامه با یکی از آن‌ها آشنا می‌شویم.

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در اکسل

از جمله مشکلات کاربران در نرم‌افزار اکسل چگونگی تبدیل تاریخ‌های میلادی به شمسی است. باتوجه به ضرورت قید تاریخ شمسی در اسناد اداری داخل کشور کاربران ملزم به تبدیل تمامی تاریخ‌های موجود در فایل اکسل هستند. برای تبدیل تاریخ‌های میلادی به شمسی در اکسل ابتدا باید فایل مورد نظر خود را در این نرم‌افزار باز کرده و تمامی تاریخ‌هایی را که قصد تغییر آن را دارید انتخاب کنید. در این مرحله کلیک راست کرده و وارد بخش format cells شوید. در این بخش از پنجره باز شده به قسمت numbers رفته و روی گزینه date کلیک کنید. اکنون الگوی شمسی را انتخاب و تمامی تاریخ‌های میلادی را تغییر دهید. در آخرین مرحله باید روی گزینه ok کلیک کرده تا تغییرات ممکن ذخیره شود. نرم‌افزار اکسل از نسخه ۲۰۱۶ به بعد از ویژگی تبدیل تاریخ میلادی به شمسی و بالعکس پشتیبانی می‌کند.

انتهای پیام/۴۱۴۴/

این خبر با عنوان “چگونه در نرم‌افزار اکسل تاریخ میلادی را به شمسی تغییر دهیم؟” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا