بین المللی

برگزاری نشست کمک مالی به افغانستان توسط سازمان ملل- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز

برگزاری نشست کمک مالی به افغانستان توسط سازمان ملل- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تیتروز، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) یک نشست بشردوستانه عالی در سطح وزرا برگزار خواهد شد تا به نیازهای فزاینده افغانستان رسیدگی کند.

براساس بیانیه منتشر شده، در این کنفرانس برای حمایت سریع در مورد افزایش بودجه کمکی به افغانستان درخواست خواهد شد، تا عملیات بشردوستانه ادامه یابد.

بیانیه می‌افزاید که در این نشست همچنان برای دسترسی کامل و بدون مانع بشردوستانه درخواست می‌شود تا اطمینان حاصل شود که افغان‌ها به خدمات اولیه مورد نیاز خود دسترسی دوامدار دارند.

در ادامه این بیانیه آمده است که افغانستان با یک فاجعه انسانی رو به رو است، نزدیک به نیمی از ۳۸ میلیون نفر جمعیت افغانستان نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند.

«استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل افزود: از هر ۳ افغان یک نفر نمی‌داند وعده غذایی بعدی آن‌ها از کجا خواهد آمد. تقریباً نیمی از کودکان زیر ۵ سال در ۱۲ ماه آینده دچار سوء تغذیه شدید خواهند شد.

انتهای پیام/.

این خبر با عنوان “برگزاری نشست کمک مالی به افغانستان توسط سازمان ملل- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 19 =

دکمه بازگشت به بالا