استان ها

صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری محصولات غیرنفتی از استان مرکزی

صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری محصولات غیرنفتی از استان مرکزی” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تیتروز/مرکزی استاندار مرکزی گفت: در ۵ ماهه سال جاری ۵۰۰ میلیون دلار صادرات محصولات غیرنفتی از مبادی صادراتی استان صورت گرفته که رقمی بی سابقه بوده است.

سیدعلی آقازاده روز شنبه ۱۳ شهریور در شورای کفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی اظهار کرد: امسال اگر نهایت تلاش را انجام دهیم ممکن است بتوان یکصد هزار تن گندم خریداری کرد که نسبت به سال گذشته رقم پایینی است و به نظر می رسد کشاورزان به دلیل قیمت اعلامی برای گندم، راغب به فروش تولیدات خود نبوده اند.

وی افزود: قیمت خرید گندم برای سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ قیمت نامشخص و علی الحساب است و اگر مشخص هم شود بعید است که بیش از قیمت فعلی باشد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: کسب موفقیت های شورا گفت و گوی استان و کسب رتبه های برتر در سال های اخیر تصادفی نبوده و بر اساس کارهای کارشناسی بوده و هر ساله شرایط شورا از باب موضوعات کیفی و ارائه پیشنهادات بهتر می شود. در ۵ ماهه امسال حدود ۵۰۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی صورت گرفته که در استان بی سابقه بوده است و پیش بینی می شود که صادرات امسال همانند سال ۹۸ از مرز یک میلیارد دلار عبور کند.

وی ادامه داد: پایش اجرای کامل و صحیح قوانین و مقررات و نیز بررسی پیشنهادات در زمینه اصلاح و تکمیل طرح ها و لوایح قانونی با هدف بهبود محیط کسب و کار در استان از مهمترین وظایف شورای گفت و گو است که تاکنون استان مرکزی در این بخش ها موفق عمل کرده است.

ناصر بیکی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی نیز در این نشست اظهار کرد: با وجود این همه دستورالعمل و برخوردهای جزیره ای نمی توان در بخش معدن پیشرفت کرد، علاوه بر دستورالعمل های موجود خودمان هم موضوع را برای خود پیچیده می کنیم.

وی با بیان اینکه بر سر گنج نشسته ایم و فقیر هستیم افزود: با توجه به وجود معادن زیاد و ارزشمند در کشور اما با وجود مشکلات مذکور نمی توان منتظر پیشرفت در حوزه معادن بود، در اتاق بازرگانی به دنبال دفاع از حقوق معادن از جمله در زمینه تامین سوخت هستیم.

به گزارش تیتروز، در این نشست از فعالان بخش خصوصی نیز تقدیر و تشکر شد.

انتهای پیام

این مطلب با عنوان “صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری محصولات غیرنفتی از استان مرکزی” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا