سلامت

کاهش پادتن حاصل از واکسن کرونا در سالمندان بالای ۷۰ سال

کاهش پادتن حاصل از واکسن کرونا در سالمندان بالای ۷۰ سال” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع علمی و سلامت منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش شفاف، داده‌های جدید از “اداره آمار ملی بریتانیا” نشان می‌دهد که هرچند هنوز میزان مصونیت در سالمندان بالا است اما از تعداد افراد در این رده سنی که پادتن کووید-۱۹ دارند، کاسته می‌شود.  

گزارش ها حاکیست شاخص ۹۴.۴ درصد افراد بالای ۸۰ سال که در ماه ژوئیه پادتن ضد ویروس کرونا داشتند، در حال حاضر به ۹۲ درصد کاهش یافته است.

کارشناسان معتقدند که این درصد همچنان سیر نزولی خواهد پیمود و برخی از ادامه این روند نزولی در ماه‌های زمستان نگرانند.

دکتر “کوئنتین فایوِلمَن” از آزمایشگاه پزشکی لندن می‌گوید: از آنجا که سالمندان و افراد آسیب‌پذیر نخستین افراد در صف واکسیناسیون بودند به همین گونه در حالی که به فصل سرما نزدیک می‌شویم، آن‌ها نخستین کسانی‌اند که مصونیت خود را از دست می‌دهند. احتمال می‌رود موارد ابتلا به کووید-۱۹ در فصول پاییز و زمستان همراه با دیگر بیماری‌ها از جمله آنفلوآنزا افزایش یابد. افرادی که بیشترین آسیب‌پذیری را دارند، نباید مصونیت حیاتی خود را از دست بدهند. تاکنون تنها قشر یک درصدی آسیب‌پذیر جامعه که سیستم ایمنی بدنشان بسیار ضعیف است، برای دریافت سومین واکسن در نظر گرفته شده‌اند. حال در ماه سپتامبر هستیم و همچنان منتظریم ببینیم چه افراد دیگری واکسن یادآوری را دریافت خواهند کرد.

در گزارش روز چهارشنبه اداره آمار ملی آمده است: تحقیقات ما نشان می‌دهد که در هفته‌های اخیر تا روز ۹ اوت ۲۰۲۱، درصد پادتن در خون افراد بزرگسال حاکی از افزایش یا سطح بالای آن در تمام رده‌های سنی بوده است اما میزان پادتن در خون سالمندان در سراسر بریتانیا اندکی کاهش یافته است.

این گزارش می افزاید: از پایان ماه ژوییه، میزان پادتن در خون افراد ۷۰ سال به بالا کاهش یافته است.

به گزارش ایندیپندنت، روز چهارشنبه کمیته مشترک واکسیناسیون و مصونیت (جِی‌سی‌وی‌آی) نیز اعلام کرد که سومین دز واکسن به حدود ۵۰۰ هزار نفر از آسیب‌پذیرترین شهروندان بریتانیا عرضه خواهد شد اما هیچ تصمیمی در مورد برنامه واکسیناسیون یادآوری فصل پاییز که مدت‌ها است همه در انتظار آن‌ هستند، اعلام نشده است. همچنین از محققان خواسته شده است که تولید واکسن‌های یادآور برای بزرگسالان را تسریع کنند. 

این مقاله با عنوان “کاهش پادتن حاصل از واکسن کرونا در سالمندان بالای ۷۰ سال” در وب سایت www.shafaf.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.shafaf.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا