سلامت

مرگ بیش از ۶۰ نفر بر اثر تب “دِنگی” در هند

مرگ بیش از ۶۰ نفر بر اثر تب “دِنگی” در هند” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع علمی و سلامت منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

بیماری تب “دِنگی” که اخیرا در فیروزآبادِ هند و مناطق دیگر این کشور شیوع گسترده پیدا کرده، باعث جان باختن ده ها نفر از جمله تعداد زیادی کودک شده است.

به گزارش تیتروز، طبق اعلام یک نشریه هندی، روز گذشته (جمعه) تعداد قربانیان تب دنگی در منطقه فیروزآباد واقع در ایالت اوتار پرادش به ۶۷ تن افزایش یافت.

بر اساس گزارشات، دولت هند سه پزشک از جمله یک کارشناس بهداشت عمومی را به اتهام اهمال و کم کاری در جلوگیری از شیوع این بیماری تعلیق و همچنین روز چهارشنبه نیز دستور برکناری مدیر ارشد پزشکی این منطقه را صادر کرده است.

با شروع موسم بارندگی در هند، شهر فیروزآباد و دیگر نواحی مانند مناطق نزدیک ماتورا، اتا و مینپوری در این کشور درگیر شیوع شدید بیماری تب دنگی هستند، بیماری که در آن کودکان عمدتا جان خود را از دست داده اند.

در همین حال “یوگی آدیتیانات”، وزیر ارشد اوتار پرادش که روز دوشنبه از این منطقه دیدن کرده است به کلیه دستگاه های شهری و روستایی دستور داده که رعایت موارد بهداشتی را در مناطق مربوطه ادامه دهند.

گزارشات حاکیست، تیمی از متخصصان بهداشتی از شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) به فیروزآباد فرستاده شده اند تا لارو پشه ها را از این منطقه که بیماری در آن شیوع گسترده پیدا کرده به منظور اطلاع از عوامل به وجود آورنده بیماری جمع آوری کنند.

در پی شیوع این بیماری، مقامات اوتار پرادش قصد راه اندازی برنامه هایی را در سطح این ایالت دارند که طبق آن کارکنان بهداشت و سلامت، خانه به خانه برای شناسایی افراد تب دار و مواردی که علائم ابتلا به کووید ۱۹ دارند، می روند. این برنامه از ۷ سپتامبر (ماه جاری میلادی) راه اندازی می شود و تا ۱۶ این ماه نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش تیتروز به نقل از هندوستان تایمز،”دِنگی” یک بیماری ویروسی است که عامل بیماریزای آن، توسط پشه ها به انسان منتقل می شود و در فصل بارندگی های موسمی به طور گسترده ای شیوع می یابد. علائم آن نیز شامل تب بالا، سردرد، درد عضلات و مفاصل است.

انتهای پیام

این محتوا با عنوان “مرگ بیش از ۶۰ نفر بر اثر تب “دِنگی” در هند” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا