فرهنگ و هنر

ارتباط طراحی گرافیک و موسیقی / نُت نگاری با بهره‌گیری از اصول گرافیکی- اخبار موسیقی و تجسمی – اخبار فرهنگی تیتروز

ارتباط طراحی گرافیک و موسیقی / نُت نگاری با بهره‌گیری از اصول گرافیکی- اخبار موسیقی و تجسمی – اخبار فرهنگی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فرهنگی و هنری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تیتروز، برنامه «ارغنون» با موضوع بررسی ارتباط موسیقی و گرافیک، با حضور سهیل حسینی (طراح و گرافیست موسیقی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

سهیل حسینی در این برنامه گفت: پیوند موسیقی و گرافیک از مرحله‌ی پیش تولید قطعه موسیقی(نگارش نت) شروع می‌شود. نت‌های موسیقی با بهره‌گیری از اصول گرافیکی نوشته می‌شوند. امروزه شکل نت‌نگاری در تمام کشورها عوض شده و بسیاری از آهنگسازان معاصر به الفبای موسیقی کلاسیک اهمیت چندانی قائل نمی‌شوند.

وی با اشاره به این که بسیاری از استادان هنرهای تجسمی زمینه‌های نو در طراحی گرافیک را نمی‌پذیرند، عنوان کرد: اکثر افرادی که در موسیقی و گرافیک عرصه‌های جدید را تجربه می‌کنند، در خارج از ایران درس تخصصی خوانده‌اند. با به وجود آمدن بسیاری از هنرهای بین رشته‌ای در چند دهه‌ی اخیر اتفاق‌های تازه‌ای در هنر پدید می‌آیند.

وی با اشاره به این که جوان‌ها باید اتفاق‌های جدید دنیای هنر را پیگیری کنند، تصریح کرد: دانشگاه‌های هنر باید رشته‌های جدید هنری را مد نظر قرار دهند و برای هر یک از زمینه‌ها رشته‌ و یا سرفصل‌های جدید آکادمیک را طراحی و تدریس کنند. از زمان رواج ضبط و فروش موسیقی در بازارهای مختلف، طراحی گرافیک به صورت جدی با صنعت موسیقی پیوند خورد.

وی در رادیو گفت‌وگو  با اشاره به این که امروزه ابعاد طراحی برای آلبوم‌های موسیقی کوچک‌تر از قبل شده‌اند، گفت: اکثر طراحان تلاش می‌کنند تا با وجود سایزهای کوچک برای آلبوم‌های مختلف همچنان آثار موثر و خوبی تولید کنند. ابعاد یا فضاهای کوچک امکان بروز خلاقیت بیشتر را از طراح سلب می‌کند.

وی با بیان این که در عرصه هنر سرعت تغییرات بسیار زیاد شده است، تاکید کرد: بسیاری از تعاریف پایه‌ی طراحی گرافیک دیگر معنای ثابت و درستی ندارند.

انتهای پیام/

این خبر با عنوان “ارتباط طراحی گرافیک و موسیقی / نُت نگاری با بهره‌گیری از اصول گرافیکی- اخبار موسیقی و تجسمی – اخبار فرهنگی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا