فناوری

افزایش میزان خودکفایی و داخلی‌سازی جعبه‌های هیدرولیک فرمان خودرو – تیتروز | خبر جدید

افزایش میزان خودکفایی و داخلی‌سازی جعبه‌های هیدرولیک فرمان خودرو – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، نظامعلی علی‌نژاد، قائم‌مقام و عضو هیئت مدیره یک شرکت در مورد کارکرد و ویژگی‌های سیستم هیدرولیک فرمان خودرو گفت: با وجود فعالیت ۲۵ ساله صنایع خودروسازی برای هیدرولیک کردن فرمان خودروهای تولیدی، ۸۰ تا ۸۵ درصد وزنی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو شامل شیر مقسم فرمان، جک هیدرولیک و پمپ وارداتی است.

وی با بیان اینکه الباقی قطعات نیز توسط شرکت‌های داخلی تولید و تأمین می شود، گفت: برای اولین بار در این شرکت دانش بنیان موفق به راه اندازی خط تولید با خودکفایی بالای ۹۵ درصد جک هیدرولیک فرمان و راه اندازی خط تولید آزمایشی شیر مقسم هیدرلیک فرمان با پیچیدگی در تکنولوژی تولید و سخت افزار مورد نیاز شدیم. تولید کیفی با قیمت و شرایط رقابتی از جمله ویژگی‌های محصول ماست.

علی‌نژاد افزود: با شروع تحریم‌های دوره اول استکبار جهانی و محدویت‌های نسبی ایجاد شده مصمم به خودکفایی و داخلی‌سازی مجموعه‌های حساس فوق در سیستم هیدرولیک فرمان خودرو در ایران شدیم، اما به دلیل عدم حمایت‌های قراردادی، مالی، اقتصادی و برنامه‌ای به جهت ایمنی قطعات در خودرو، این مسئله باعث تأخیر و کندی روند خودکفایی شده است.

قائم‌ مقام و عضو هیات مدیره شرکت در مورد صادرات این محصول دانش بنیان نیز عنوان کرد: ظرفیت‌های ایجاد شده فعلا در حد نیازهای داخلی کشور است. با توسعه و توانمندسازی مجموعه، در صورت حمایت‌های بیشتر از طریق مبادی ذیربط امکان صادرات فراهم خواهد بود.

علی‌نژاد در مورد تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی برای ساخت و تولید جعبه هیدرولیک فرمان نیز گفت: صندوق نوآوری برای تولید و عرضه جک هیدرولیک فرمان وام سرمایه در گردش به این شرکت تخصیص داده است که موجبات افزایش تولید و گسترش بازار را فراهم کرده است. این شرکت در تلاش است با جذب مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام به راه‌اندازی فاز تولید صنعتی شیر هیدرولیک فرمان برای رفع نیازمندی صنایع خودروسازی کند.

این خبر با عنوان “افزایش میزان خودکفایی و داخلی‌سازی جعبه‌های هیدرولیک فرمان خودرو – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهار =

دکمه بازگشت به بالا