اجتماعی

نتایج یک مطالعه در ایران: اثربخشی 88.6 درصدی واکسیناسیون در پیشگیری از بستری کرونایی- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز

نتایج یک مطالعه در ایران: اثربخشی ۸۸.۶ درصدی واکسیناسیون در پیشگیری از بستری کرونایی- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه‌ای به عین اللهی، وزیر بهداشت نتایج میانی یک مطالعه روی حدود ۴۱ هزار فرد واکسینه شده در ایران را ارائه کرد.

این مطالعه که در ۷ دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، رشت، بیرجند، مشهد، سنندج، زاهدان و کرمان در حال انجام است؛ تاکنون نتایج واکسیناسیون ۴۰ هزار نفر از افراد مورد مطالعه، استخراج شده است.

بر اساس این نتایج، از مجموع ۴۰ هزار و ۷۹۸ نفری که تاکنون مورد بررسی قرار گرفته‌اند، ۱۴۶۹ مورد به کرونا مبتلا شده‌اند؛ درواقع حدود ۳.۵ درصد از این افراد به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. 

میزان بروز بستری به علت ابتلا به کرونا به تفکیک وضعیت ایمنی در افراد واکسینه شده از میان این جمعیت، در جدول زیر آمده است.

کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , واکسن کرونا ,

بر اساس این مطالعه، میزان اثربخشی واکسن‌های کرونا در ایران در پیشگیری از بستری ناشی از ابتلا به کرونا، ۸۸.۶ درصد اعلام شده است.  واکسن‌های تزریق شده به افراد مورد مطالعه، سینوفارم، آسترازنکا، برکت و اسپوتنیک بوده است.

برای خواندن متن کامل این گزارش اینجا کلیک کنید. 

انتهای پیام/

این محتوا با عنوان “نتایج یک مطالعه در ایران: اثربخشی ۸۸.۶ درصدی واکسیناسیون در پیشگیری از بستری کرونایی- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا