فرهنگ و هنر

مطالعه کتاب «نامه‌ای به معشوقم» و آشنایی با واژگان فراموش‌شده

مطالعه کتاب «نامه‌ای به معشوقم» و آشنایی با واژگان فراموش‌شده” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فرهنگی و هنری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تیتروز/قزوین کتاب «نامه‌ای به معشوقم» اثر سیدمحمد بهره‌بردار است و شاعر خواندن این کتاب را توصیه می‌کند تا مخاطب با احساسات ناب درونی ارتباط برقرار کند و بیشتر با واژگان به فراموشی سپرده‌ شده که دربردارنده احساس و عواطف است آشنا شود، چراکه می‌توان با استفاده از این واژگان زندگی را زیباتر کرد.

کتاب «نامه‌ای به معشوقم» اثر سید محمد بهره‌بردار متخلص به (آصف) توسط انتشارات فصل پنجم منتشر شده است. سید محمد بهره‌بردار کارشناس گرافیک و کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی است که مجموعه اشعار عاشقانه‌اش تحت عنوان «نامه‌ای به معشوقم» منتشر شده است.

بهره‌بردار در مورد موضوع و محتوای این مجموعه در گفت‌وگو با تیتروز بیان کرد: در این مجموعه سعی شده که دغدغه‌های مدرن زندگی شهری و درگیری با روزمرگی مدرن کمرنگ‌تر باشد. درعین‌حال از تکنیک‌ها و دغدغه‌های کارگاهی و انجمنی و انتقادهای شب شعری هم فاصله داشته است.

وی افزود: این مجموعه، شعری عریان و سرشار از احساس و عاطفه است که به روابط و تعاملات اجتماعی می‌پردازد و بیشتر رویکرد احساسی دارد. اشعاری که به احساسات ناب و زلال انسانی که این روزها در زندگی و ادبیات کمتر به آن توجه شده، می‌پردازد.

این شاعر خاطرنشان کرد: در این مجموعه سعی کردم از واژگان، ظرفیت‌ها و بسامد بالای احساسی و معنایی حتی عاطفی در ادبیات ایرانی و شرقی بیشتر استفاده کنم. اهداف شعری این مجموعه در تعامل با احساسات و عاطفه یک انسان قرار دارد و رسالت حقیقی آن ایجاد آرامش، احساس خوب، ایجاد شرایط تمدد اعصاب و روان است. به زبان ساده‌تر و کوتاه‌تر موضوع و محتوای اشعار به سمت احساس عاشقانه جاری در زندگی حرکت می‌کند.

 وی گفت: «نامه‌ای به معشوقم» چهارمین مجموعه شعری است که سرودم و به‌عنوان اولین کتابم چاپ و منتشر شده است. مجموعه شعر اولم با عنوان «پیامبر پنهان» در دست چاپ قرار دارد. همچنین «کوی دلبر» از دیگر سروده‌های عاشقانه بنده است. مجموعه اشعار «پیامبر پنهان» و «نامه‌ای به معشوقم» به‌صورت صوتی لوح فشرده و سی دی، خوانش و اجراشده که نمونه استودیویی دارد و الصاق و ضمیمه به خود کتاب است کسانی که کتاب را تهیه می‌کنند به انضمام آن یک لوح فشرده دریافت می‌کنند.

 بهره‌بردار بیان کرد: خواندن کتاب را توصیه می‌کنم تا با احساسات ناب درونی ارتباط برقرار کنیم و بیشتر با واژگان به فراموشی سپرده‌ شده که دربردارنده احساس و عواطف است آشنا شویم چراکه می‌توان با استفاده از این واژگان زندگی را زیباتر کرد.

این شاعر در پایان اظهار کرد: از سال ۱۳۷۳ وارد هنر شدم ابتدا با شعر و داستان کوتاه آغاز کردم و بعد به حوزه بازیگری، تئاتر، رادیو، دوبله، صداپیشگی، گویندگی وارد شدم همچنین از دیگر فعالیت‌هایم نقد و بررسی آثار هنری درحوزه هنرهای تجسمی، ادبیات، ترجمه شعر و رمان از زبان ترکی استانبولی به فارسی هست.

انتهای پیام

این مطلب با عنوان “مطالعه کتاب «نامه‌ای به معشوقم» و آشنایی با واژگان فراموش‌شده” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا