فناوری

آلودگی هوا بیماری‌های روانی را تشدید می‌کند

آلودگی هوا بیماری‌های روانی را تشدید می‌کند” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، مطالعات محققان نشان می‌دهد آلودگی هوا می‌تواند موجب تشدید بیماری‌های روانی شود. طبق مطالعه‌ای که در لندن انجام شده، تنها یک افزایش ناچیز در میزان آلودگی دی‌اکسید نیتروژن (NO۲) موجب شده ۱۸ درصد افراد بیشتری به بیمارستان‌های روان‌پزشکی مراجعه کنند. بیش از ۳۲ درصد آنها به‌صورت سرپایی مداوا شدند و همین مقدار نیز تحت تأثیر ذرات ریز (پی‌ام ۱۰ و پی‌ام ۲.۵) قرار گرفتند که بستری شدند.

دی‌اکسید نیتروژن عمدتاً در دود خودروهای دیزلی وجود دارد، سوخت‌های فسیلی نیز توسط همه سوخت‌های فسیلی انتشار می‌یابند. البته هیچ دلیل محکمی وجود ندارد که آلودگی تنها دلیل افزایش بستری‌ها باشد، اما محققان معتقدند ازلحاظ بیولوژیکی محتمل است.

محققان پیش‌ازاین نیز آلودگی هوا را دلیل افسردگی، اضطراب، زوال عقل و افزایش خودکشی‌ها عنوان کرده بودند.

انتهای پیام/۴۱۱۲/

این خبر با عنوان “آلودگی هوا بیماری‌های روانی را تشدید می‌کند” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا