اجتماعی

اضافه وزن ناشی از همه گیری، عامل افزایش خطر دیابت نوع ۲

اضافه وزن ناشی از همه گیری، عامل افزایش خطر دیابت نوع ۲” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

بررسی انجام شده در انگلیس نشان می دهد: افزایش وزن افراد در دوران همه گیری بیماری کووید-۱۹ خطر ابتلا به دیابت نوع دو را افزایش می دهد.

به گزارش تیتروز، نتایج بررسی انجام شده در انگلیس حاکی از آن است: افزایش وزن در دوران همه گیری کووید-۱۹ و اعمال محدودیتهای تردد به این مفهوم است که افراد در معرض بیشتر خطر ابتلا به دیابت نوع دو هستند.

این بررسی نشان داد: افراد کمتر از ۴۰ سال که در دوران همه گیری در برنامه پیشگیری از دیابت نظام ملی سلامت انگلیس ثبت نام کرده اند، بالاترین میزان تفاوت وزنی را داشته اند که به طور میانگین نزدیک به چهار کیلوگرم بیش از افرادی بوده که پیش از این ثبت نام کرده بودند.

برآوردهای نظام ملی سلامت انگلیس حاکی از آن است افزایش وزن به میزان یک کیلوگرم می تواند خطر ابتلا به دیابت را حدود هشت درصد افزایش دهد.

به گفته متخصصان انگلیسی، همه گیری کووید-۱۹ تمامی زندگی افراد را تحت تاثیر قرار داده و آسیبهایی را به ذهن و جسم انسان وارد کرده است و بسیاری از افراد در دوران اعمال محدودیتها دچار اضافه وزن شده اند.

به گزارش تیتروز به نقل از هندوستان تایمز، محققان تاکید کردند: افزایش وزن به مفهوم افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع دو است که با بسیاری از انواع رایج سرطان، نابینایی، نقص عضو، حمله قلبی و سکته مغزی مرتبط است.

انتهای پیام

این مطلب با عنوان “اضافه وزن ناشی از همه گیری، عامل افزایش خطر دیابت نوع ۲” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 9 =

دکمه بازگشت به بالا