استان ها

نقش‌آفرینی کانون در توسعه فرهنگی مورد حمایت است

نقش‌آفرینی کانون در توسعه فرهنگی مورد حمایت است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان؛ این بخشی از دیدگاه‌های مشترک مجید عزیری نائب رئیس شورا و نادرحسینی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در دیدار با سرپرست کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان گیلان است.

اعضای شورای اسلامی شهر رشت طی این نشست که با هدف افزایش هم گرایی‌، هم‌اندیشی در مسیر توسعه فرهنگی و استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌های نام‌آشنای فعال در این حوزه صورت‌‌گرفت، به توان‌مندی‌های کانون پرورش فکری اشاره و همراهی این مجموعه  را در ارایه‌ی خدمات فرهنگی و معرفی رشت به‌عنوان شهر دوست‌دارکودک مهم ارزیابی‌کردند.

ایجاد فرصت‌های مناسب برای افتتاح فروشگاه عرضه‌ی کتاب و محصولات فرهنگی کانون به کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها، از دیگر موضوع‌هایی بود که مورد تاکید اعضای شورای اسلامی رشت قرارگرفت و آنان بر ضرورت اختصاص مکانی از سوی شهرداری برای تحقق این مهم تاکید‌کردند.

دعوت‌ از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جهت حضور در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت و حرکت برای توسعه هرچه بیش‌تر مرکز استان گیلان نیز پایان‌بخش صحبت‌های تصمیم‌سازان شهر رشت بود.

سرپرست کانون استان گیلان نیز ضمن ابرازخرسندی از حضور اعضای شورای اسلامی شهر رشت در کانون و قدردانی از نگاه فرهنگی این مجموعه گفت: پیشترفت هرجامعه، از توسعه فرهنگی آغاز‌می شود و برای دست‌یابی به این هدف آماده همکاری با تمامی دستگاه‌های اجرایی و گروه‌های مردم نهاد هستیم.

سید جلیل میرعظیمی، ادامه سخنان خود را به تبیین گستره‌ی فعالیت‌های کانون، به ویژه حرکت‌های سازنده آن در روز‌های همه‌گیری ویروس کرونا اختصاص‌داد و گفت: ارایه‌‌ی خدمات فرهنگی  حضوری و مجازی، از جمله این فعالیت‌هاست.

این مسئول فرهنگی دیگر بخش صحبت‌های خود را به اولویت‌ها و چشم‌انداز برنامه‌های این مجموعه، به‌خصوص در روز‌های پسا‌کرونا اختصاص‌داد و دست‌یابی به اهداف را نیاز‌مند هم‌گرایی‌ها و گسترش همکاری‌های مشترک با مجموعه‌های فعال در حوزه فرهنگ‌ دانست.

اشاره به پیشینه همکاری‌‌های کانون با شهرداری و سازمان فرهنگی‌اجتماعی ورزشی شهرداری رشت نیز از موضوع‌‌هایی بود که مورد توجه می‌عظیمی قرارداشت و وی بر همین اساس نیز خواستار استمرار و گسترش این همراهی‌هاشد.

او هم‌چنین، اساس فعالیت‌های کانون را خدمات‌‌رسانی به تمامی مخاطبان در شهر‌ها و روستا‌ها عنوان‌کرد وبا اشاره به فعالیت مراکز فرهنگی هنری ثابت، فراگیر(ویژه کودکان و نوجوانان با نیاز‌های ویژه)، پستی، سیار شهری و روستایی گفت: ارایه کتاب و محصولات فرهنگی به کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها نیز از جمله این فعالیت‌ها به شمارمی‌‌ رود.

وی برهمین اساس، راه‌اندازی فروشگاه‌های عرضه‌‌ی کتاب و محصولات فرهنگی را یک اولویت خواند و ضمن یادآورشدن فعالیت سال‌های گذشته فروشگاه کانون در شهر رشت (اهدایی شهرداری رشت) گفت: متاسفانه شاهد بازپس‌گیری این فروشگاه از سوی شهرداری و تغییر کاربری آن هستیم.

وی درعین‌حال، رویکرد‌ شهرداری و اعضای جدید شورای اسلامی شهر رشت را مثبت ارزیابی‌کرد افزود: افزایش تعامل و نگاه فرهنگی آنان نوید‌بخش است و با اشاره به مکاتبات صورت‌گرفته، قول‌های مساعد مسئولان شهری و هم‌چنین، درخواست‌های مکرر آینده‌سازان ایران اسلامی و خانواده‌ها، امیدواریم  شاهد بازگشایی فروشگاه عرضه‌ی کتاب و محصولات فرهنگی کانون در یک مکان پُرتردد شهر رشت باشیم.

حمید‌رضا قاسمی، معاون اداری و مالی کانون گیلان نیز ازدیگر حاضران این نشست بود و گزارشی از روند تغییر کاربری فروشگاه کان و اقدامات صورت‌گرفته برای بازگشایی مجدد آن ارایه‌داد.

گفتننی است، این دیدار صبح روز یکشنبه، ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ و به میزبانی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رشت برگزارشد.

22

این نوشته با عنوان “نقش‌آفرینی کانون در توسعه فرهنگی مورد حمایت است” در وب سایت www.borna.news انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.borna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا