فناوری

تولید ۱.۴ میلیون دوز واکسن کووپارس در مؤسسه رازی – تیتروز | خبر جدید

تولید ۱.۴ میلیون دوز واکسن کووپارس در مؤسسه رازی – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد ساداتی‌نژاد صبح یکشنبه در مراسم آغاز فاز سوم کارآزمایی واکسن کووپارس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی که در کرج برگزار شد، اظهار کرد: مؤسسه رازی یک مؤسسه صد ساله در حوزه واکسن و سرم‌سازی با مجموعه‌ای از محققان و دانشمندان بسیار خوب ایرانی است که در طول این سال‌ها تلاش بسیار زیادی در حوزه سلامت و تأمین واکسن در کشور انجام داده‌اند.

وی بیان کرد: فرزندی در ایران نیست که نام رازی را نشنیده باشد و واکسن آن را تزریق نکرده باشد، بنابراین رازی عضوی از خانواده مردم ایران است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه محققان رازی در زمینه بیماری کرونا به رسالت خود از همان روزهای آغازین این بیماری عمل و کار خود را در این زمینه آغاز کردند، تصریح کرد: بسیار دقیق و منظم و علمی و با حمایت‌های انجام شده توانسته مسیر را به خوبی پیش ببرد.

وی با بیان اینکه امروز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کووپارس با مجوز وزارت بهداشت آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم روزی شاهد باشیم در حوزه صادرات این واکسن نیز موفق عمل کنیم.

ساداتی نژاد گفت: اگر وزارت بهداشت مجوز اضطراری این واکسن را صادر کند مؤسسه رازی کار خود را در حوزه واکسن عمومی شروع می‌کند.

وی متذکر شد: مؤسسه رازی در حال حاضر حدود ۱.۴ میلیون دوز موجودی واکسن دارد که می‌تواند با مجوز اضطراری کار خود را شروع کند، میزان تولید نیز تا پایان پاییز ۵ میلیون دوز و تا ابتدای زمستان تا ۲۰ میلیون دوز افزایش می‌یابد.

این محتوا با عنوان “تولید ۱.۴ میلیون دوز واکسن کووپارس در مؤسسه رازی – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 16 =

دکمه بازگشت به بالا