بانوان

فضای مجازی امتیاز زن را در ظاهرش خلاصه کرده است – تیتروز | خبر جدید

فضای مجازی امتیاز زن را در ظاهرش خلاصه کرده است – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بانوان منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز، جهانگیر الماسی هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون کشور با حضور در ستاد امر به معروف طی سخنانی به چالش‌های فرهنگی امر به معروف و نهی از منکر در شبکه‌های مجازی پرداخت.

الماسی با اشاره به کم توجهی به تولید محتوای فرهنگی مناسب و عدم جریان سازی در مقابل حملات دشمن در فضای مجازی اظهار داشت: من در طی ۴۰ سال فعالیت هنری و فرهنگی متوجه شدم که ما بر خلاف نیروهای جبهه مخالف کمتر در استفاده از ابزارها استفاده می‌کنیم در حالی که فعالیت در جبهه حق باید دقیق و با توجه به اهداف و مقاصد متعالی ما باشد.

این هنرمند پیشکسوت و باسابقه عرصه سینما و تئاتر گفت: بهترین برنامه برای حرکت در مسیر حق سیره پیامبر (ص)، امام علی (ع)، امام حسین (ع) و همه ائمه معصومین علیهم السلام است. پیشوایان ما همواره به لوازم فعالیت‌های اجتماعی و شیوه‌های مقابله با جبهه مقابل توجه داشتند، اما ما گاهی در فعالیت‌هایمان فقط خودمان را در نظر می‌گیریم، در حالی که باید تأمل کنیم در اینکه مخاطبمان کیست و چطور فکر می‌کند.

عضو پیوسته فرهنگستان هنر ایران گفت: تمام تلاش شبکه‌ها و رسانه‌های فارسی زبان مقیم خارج این است که مردم ما را به جان هم بیاندازند. دشمنان و تابعین دشمنان ما، چون تمام هدفشان زر و سرمایه است، مسیرشان هم مشخص است. ما اگر مثل آن‌ها نیستیم و هدفمان غیر از اهداف دشمن و غیر از زر و سیم و سامری است، باید به نحوی زندگی کنیم که اگر جوانی من الماسی را دید پیش خودش بگوید که فلانی طبق قواعد و ضوابطی که به آن معتقد بود زندگی کرد و الان در نقطه مطلوبی ایستاده است.

کارگردان فیلم سینمایی رنج و سرمستی افزود: امروز فضای مجازی در درون کشور ما متولی ندارد. زنان را در فضای مجازی طوری نشان می‌دهند که گویی جز امتیازات ظاهری چیز درخور اعتنایی ندارند. الحمدلله هر روز بیشتر ثابت می‌شود که زنان مؤمن و مسلمان سرزمین ما چه خصوصیات برجسته‌ای در حوزه دانش و آگاهی و معرفت و مدیریت دارند. اما این‌ها را در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی نمی‌بینیم، به این خاطر که راه بازتاب دادن تصویر درست از زنان ایرانی را بلد نیستیم.

الماسی در ادامه تاکید کرد: ۲۰ سال پیش در رابطه با تئوری مقابله صحبت کردم. آن زمان می‌شد با کمک جریان‌های دانشجویی ریشه این جریان فاسد فرهنگی را سوزاند، چرا که ریشه این فساد به تعبیری عمودی و سرراست بود. اما امروز دیگر این ریشه نه عمودی بلکه افشان است و نمی‌توان به سادگی آن را از بین برد و سوزاند. امروز ابعاد مختلف چالش‌های فرهنگی درهم تنیده و در پیوند باهم هستند. نمی‌توان روی یک موضوع به تنهایی تمرکز کرد و فساد را از بین برد. مثلاً در حوزه زنان نمی‌شود فقط با تمرکز روی حجاب مسائل را رفع و رجوع کرد، بلکه باید به دنبال منشأ بدحجابی و بی حجابی بود.

این نوشته با عنوان “فضای مجازی امتیاز زن را در ظاهرش خلاصه کرده است – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا