بین المللی

ادعای تازه درباره پرواز بمب‌افکن‌های اتمی چین به سمت تایوان- اخبار آسیا-اقیانوسیه – اخبار بین الملل تیتروز

ادعای تازه درباره پرواز بمب‌افکن‌های اتمی چین به سمت تایوان- اخبار آسیا-اقیانوسیه – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تیتروز به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، نیروی هوایی تایوان امروز نسبت به ازسرگیری فعالیتهای نظامی چین اعتراض کرد و وزارت دفاع تایوان مدعی شد که ۱۹ هواپیمای چینی ازجمله بمب افکن های اتمی این کشور وارد منطقه دفاع هوایی تایوان شده اند.

وزارت دفاع تایوان مدعی شد که در این ماموریت چین ۱۰ فروند هواپیمای J-16 و چهار فروند جنگنده SU-30 و همچنین چهار فروند بمب افکن H-6  با قابلیت حمل تسلیحات هسته ای  و یک هواپیمای ضد زیردریای حضور داشته اند.

هرچند تایوان از اعزام هواپیماهای جنگی خود برای هشدار به ناوگان هوایی چین خبر داده اما بررسی نقشه پرواز ارائه شده از سوی وزارت دفاع تایوان حاکی از آن است که هواپیماهای چینی بیش از اینکه وارد سواحل تایوان شده باشند در منطقه هوایی چین درحال پرواز بوده اند.

به نظر می‌رسد انجام چنین ماموریت هایی از سوی چین پس از آن انجام می شود که تایوان با تلاش های بسیار به دنبال جلب حمایتهای بین المللی و بخصوص آمریکا برای اعلام جدایی از چین است. باتوجه به افزایش تنش میان آمریکا و چین، تایوان به دنبال استفاده حداکثری از این فرصت به سود خود و جلب توجه بیشتر از طرف آمریکاست اما از سوی دیگر افزایش تنش میتواند به واکنش احتمالی نظامی پکن منجر شود و این اتفاقی است که نتایج تلخی برای این جزیره به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/

این مطلب با عنوان “ادعای تازه درباره پرواز بمب‌افکن‌های اتمی چین به سمت تایوان- اخبار آسیا-اقیانوسیه – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − ده =

دکمه بازگشت به بالا