فناوری

قدم‌های روزانه می‌تواند بر طول عمر انسان بیفزاید

قدم‌های روزانه می‌تواند بر طول عمر انسان بیفزاید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، یک مطالعه جدید که توسط محققان دانشگاه ماساچوست انجام شده، نشان می‌دهد قدم‌زدن‌های روزانه می‌تواند به طول عمر انسان اضافه کند.

این مطالعه که طی ۱۱ سال انجام شده، نشان می‌دهد افرادی که روزانه حدود ۷ هزار قدم برمی‌دارند در مقایسه با افرادی که کمتر راه می‌روند، ۵۰ تا ۷۰ درصد کمتر در معرض مرگ ناشی از تمام علل قرار می‌گیرند. این مطالعه روی مردان و زنان میان‌سال انجام شد. همچنین یکی دیگر از نتایج این تحقیق این بود که برداشتن گام‌های سریع‌تر لزوماً بهتر نیست.

افراد برای شمردن قدم‌ها می‌توانند از گوشی هوشمند یا ساعت‌های هوشمند استفاده کنند که اطلاعات تکمیلی بیشتری نیز به آنها ارائه می‌کنند.

محققان معتقدند ورزش کردن می‌تواند با بهبود فشارخون، کاهش کلسترول، بهبود قند خون و نهایتاً کمک به کاهش وزن، خطرات قلبی عروقی را کاهش دهد. این مطالعه جدید اگرچه خطر مرگ را موردبررسی قرار داد، اما نتایج دیگری مانند کیفیت زندگی و سلامت روانی اهمیت بسیاری دارد.

انتهای پیام/۴۱۱۲/

این مطلب با عنوان “قدم‌های روزانه می‌تواند بر طول عمر انسان بیفزاید” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا