فناوری

تشعشعات مضر سفر به مریخ را به ۴ سال محدود می‌کند – تیتروز | خبر جدید

تشعشعات مضر سفر به مریخ را به ۴ سال محدود می‌کند – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از نیواطلس، بر اساس این بررسی نمی‌توان انتظار داشت فضانوردان بتوانند برای مدت‌های مدید بر روی سیاره مریخ زندگی کنند، چون جو این سیاره قادر به جلوگیری از رسیدن تشعشعات خطرناک کیهانی به سطح مریخ نیست و اگر فضانوردان بخواهند بیش از ۴ سال در سطح سیاره مذکور زندگی کنند به بیماری‌های مرگباری مانند سرطان دچار خواهند شد.

آمریکا، روسیه، چین و آژانس فضایی اروپا در تلاش برای سکونت درازمدت در مریخ هستند، اما این کار با توجه به خطراتی که برای حفظ سلامتی افراد دارد نمی‌تواند برای زمانی طولانی ادامه یابد و طرح‌هایی که برای ساخت سکونت گاه‌های مقاوم در برابر تشعشعات کیهانی در دست بررسی است نیز راه‌حلی همیشگی محسوب نمی‌شود.

حفظ سلامت فضانوردان مریخ در کنار مسائلی همچون طراحی موتور مناسب برای فضاپیماهای مریخ، تعداد خدمه، رژیم غذایی مناسب و غیره به چالش‌هایی جدی برای این اقدام مهم مبدل شده است.

بررسی یادشده که با همکاری محققان روس، آلمانی و آمریکایی انجام شده نشان می‌دهد تشعشعات کیهانی روال ثابت و مشخصی ندارند و وضعیت آنها بر مبنای شدت فعالیت خورشید و دیگر اجرام آسمانی تغییر می‌کند. علاوه بر خورشید که ذرات انرژی سبک تری منتشر می‌کند، پرتوهای کیهانی کهکشانی پخش شده از طریق ابرنواخترها، سیاه چاله‌ها و غیره ذرات متنوعی را در فضا منتشر می‌کنند که به بافت‌های زنده انسان‌ها در گذر زمان آسیب جدی می‌زنند.

استفاده از سپرهای حفاظتی سنگین فلزی برای مقابله با نفوذ این اشعه‌ها به فضاپیماها هم پرهزینه بوده و هم موجب سنگین شدن آنها می‌شود. لذا راه‌حلی مناسب محسوب نمی‌شود. بنابراین باید سفر فضانوردان به مریخ را کلاً به کمتر از چهار سال محدود کرد.

این مقاله با عنوان “تشعشعات مضر سفر به مریخ را به ۴ سال محدود می‌کند – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا