اجتماعی

معرفی اماکن تاریخی محلات اصیل و پرخاطره منطقه 12 تهران- اخبار تهران – اخبار اجتماعی تیتروز

معرفی اماکن تاریخی محلات اصیل و پرخاطره منطقه ۱۲ تهران- اخبار تهران – اخبار اجتماعی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه‌ اجتماعی خبرگزاری تیتروز، علی‌محمد سعادتی با بیان اینکه شهر، حافظه دارد و به خاطر می‌آورد که در طول زمان چه وقایع و رویدادهایی در‌ آن رخ داده است، گفت: مرور خاطرات و یادآوری این وقایع، همه و همه کمک می‌کند که ما شهر و محله‌مان را بیشتر دوست بداریم و این علاقه و دلدادگی است که باعث خواهد شد برای بهترشدن، زیباشدن و مناسب‌ترشدن شهرمان تلاش کنیم.

وی تهیه مجموعه روایت‌های مکان‌ رویدادهای محلات ایران، آبشار و دروازه شمیران را توسط دفتر توسعه محله‌ای این محلات، اقدامی ارزنده برای مرور خاطرات محلی و اطلاع شهروندان از رویدادهایی که در شهر و محله‌شان گذشته دانست و افزود: پس از برگزاری جلسات با تهیه‌کنندگان این مجموعه و کمک به معرفی این مکان‌رویدادها طی فرایندهای مطالعاتی، همچنین مشارکت با جامعه محلی، شهرداری منطقه ۱۲ حمایت از تولید محتوا برای تهیه این مجموعه را در دستور کار قرار داد.

شهردار منطقه ۱۲ ضمن استقبال از از تکثیر و تداوم این ایده در دیگر محلات منطقه، تأکید کرد: تلاش خواهیم کرد با توسعه ابزارهای معرفی این مکان‌‌رویدادها نظیر ابزارهای نوین فناورانه، ساخت کتیبه‌ها، لوح‌های یادمانی و… به معرفی ارزش‌های تاریخی و خاطره‌ای پنهان در محلات کمک کنیم.

به گزارش تیتروز، مجموعه روایت‌های مکان‌ رویدادهای محلات ایران، آبشار و دروازه شمیران به همت دفتر توسعه محله‌ای این محلات هم به صورت پوستر برای نصب در سطح منطقه تهیه شده و هم به صورت کتابچه در سراهای محلات شهرداری ناحیه ۵ و ۶، بوستان ایران، خانه فرهنگ دردار موجود است.

همچنین به صورت مجازی در صفحه دفتر توسعه محله‌ای ایران، آبشار و دروازه شمیران به نشانی @iran.reg12 در دسترس قرار دارد و بناست روی پرتال منطقه به نشانی region12.tehran.ir نیز قرار گیرد.

انتهای پیام/

 

این نوشته با عنوان “معرفی اماکن تاریخی محلات اصیل و پرخاطره منطقه ۱۲ تهران- اخبار تهران – اخبار اجتماعی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا