استان ها

بند خاکی گیلانسر، خشکسالی و کاهش بارش‌ها را بی‌اثر کرد

بند خاکی گیلانسر، خشکسالی و کاهش بارش‌ها را بی‌اثر کرد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تیتروز/لرستان نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: بند خاکی گیلانسر، خشکسالی و کاهش بارش‌ها را بی‌اثر کرد.

عباس گودرزی امروز ۱۴ شهریورماه، اظهار کرد: با پیگیری مستمر و اقدامات جهادی مجموعه اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و مدیریت شهرستان در کمتر از ۲ سال از کلنگ زنی بند خاکی گیلانسر به بهره‌برداری رسید.

وی تصریح کرد: به دنبال این اقدام ارزشمند، خشکسالی سالجاری و کاهش میزان بارش بی‌اثر شد و در تابستان ۱۴۰۰ و در حال حاضر علیرغم تنش آبی و خشکسالی به دلیل اثربخشی اقدام آبخیزداری در حوضه آبخیز گیلانسر، موجب وجود آب در مخزن سد به ارتفاع ۱۳ متر و رضایت بهره‌برداران و کشاورزان و تأمین سفره‌های آب زیرزمینی با اهداف کلان چندساله شد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس خاطرنشان کرد: بند خاکی گیلانسر در سال ۹۸ کلنگ آن به زمین زده شده و امروز به بهره‌برداری رسید.

گودرزی اضافه کرد: مساحت حوزه آبخیز این پروژه ۴۳۳۴ هکتار بوده که در محدوده پایین‌دست دره گیلانسر واقع شده است.

وی بیان کرد: هدف از اجرای بند خاکی گیلانسر کنترل سیلاب، کنترل رسوب سالیانه، کنترل فرسایش خاک، افزایش تولید علوفه، تحقق اهداف توسعه پایدار سرزمین و بهبود شرایط اقتصادی- اجتماعی معیشت آبخیزنشینان است.

انتهای پیام

این نوشته با عنوان “بند خاکی گیلانسر، خشکسالی و کاهش بارش‌ها را بی‌اثر کرد” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

دکمه بازگشت به بالا