عمومی

ضوابط وزارت نیرو بزرگترین مانع سرمایه گذاری در ساخت نیروگاه – تیتروز | خبر جدید

ضوابط وزارت نیرو بزرگترین مانع سرمایه گذاری در ساخت نیروگاه – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع عمومی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بازرگانی تیتروز، ناصر تقی‌زاده در پنل سمینار تخصصی چالش برق در زنجیره فولاد اظهار داشت: صنایع و بخش خصوصی به دلیل ضوابط و مقررات بازدارنده وزارت نیرو انگیزه ای برای ساخت نیروگاه ندارند.

وی افزود: چادرملو اقدام به ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی و نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی کرده تا بتواند برق مورد نیاز خود را تامین کند اما طبق همین ضوابط موجود، ما مکلفیم برق تولیدی خودمان را به دولت بدهیم و از آن طرف با دو برابر قیمت برق خریداری کنیم، از طرفی هر گاه کمبودی در عرضه برق در کشور پیش می آید، باز هم صنایع فولادی باید تعطیل شوند.

مدیرعامل چادرملو با اشاره به سوء مدیریت‌ها در صنعت برق گفت: همین الان ما قصد ساخت چند نیروگاه خورشیدی داریم ولی اجازه ساخت آن را نمی دهند مگر آنکه برای هر نیروگاه ۱۰ کیلو واتی، یک شرکت جدید ثبت کنیم.

تقی زاده ادامه داد: وزارت نیرو باید برای جلب نظر سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ساخت نیروگاه، مشوق هایی در نظر بگیرد در غیر این صورت کمبود فعلی برق در آینده بیش از این خواهد بود.

وی عنوان کرد: در حال حاضر نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در استان یزد وجود دارد که به دلیل اورهال نشدن خوابیده است و ما حاضریم هزینه سنگین اورهال نیروگاه را پرداخت کنیم؛ اما حداقل انتظارمان این است؛ برق ما را قطع نکنند و اینگونه یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی به چرخه برق کشور برمی گردد.

مدیرعامل چادرملو بیان کرد: امسال بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار ضرر ناشی از قطع برق به شرکت چادرملو تحمیل شد و این در حالی است که برای اجرای طرح های توسعه خود و حتی ساخت نیروگاههای جدید نیازمند ارز هستیم و برای تامین ارز هم باید صادرات داشته باشیم که متاسفانه قطع تحمیلی برق در سال جاری این فرایند را به شدت مختل کرده است.

وی تصریح کرد: توسعه با سخنرانی و شعار اتفاق نمی افتد بلکه نیازمند برنامه ریزی منطقی و برداشتن موانع توسعه که مورد تاکید مقام معظم رهبری است محقق می شود و امیدواریم در دولت جدید شاهد این تحول باشیم.

گفتنی است؛ سمینار یک روزه چالش برق در زنجیره فولاد روز یکشنبه در تهران برگزار شد.

این خبر با عنوان “ضوابط وزارت نیرو بزرگترین مانع سرمایه گذاری در ساخت نیروگاه – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 16 =

دکمه بازگشت به بالا