فناوری

فاز سوم کارآزمایی واکسن کووپارس آغاز شد – تیتروز | خبر جدید

فاز سوم کارآزمایی واکسن کووپارس آغاز شد – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح یکشنبه فاز سوم کارآزمایی واکسن کووپارس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با حضور وزیر جهاد کشاورزی در کرج آغاز شد.

علی اسحاقی، مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی اظهار کرد: در این فاز ایمنی و کارایی واکسن رازی کووپارس را با واکسن سینوفارم در دو گروه موازی در جمعیت بالغ بیش از ۱۸ سال به صورت تصادفی شده و دوسوکور بررسی خواهیم کرد که بیش از ۴۰ هزار مشارکت کننده را دربر می‌گیرد.

وی بیان کرد: در صورتی که در فاز سوم کارآزمایی ۳۵ درصد نتایج مثبت باشد سازمان غذا و دارو مجوز مصرف اضطراری این واکسن را صادر می‌کند.

مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی تصریح کرد: مطالعات فاز نخست واکسن کووپارس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی دهم اسفندماه سال ۱۳۹۹ با مشارکت ۱۳۳ داوطلب شروع شد و تا نیمه اردیبهشت با موفقیت به پایان رسید، فاز دوم هم با مشارکت ۵۰۰ داوطلب اوایل خرداد شروع شد و در نیمه مرداد با موفقیت به پایان رسید.

وی متذکر شد: اگر مجوز اضطراری واکسن کووپارس در ماه جاری از سوی سازمان غذا و دارو صادر شود می‌توانیم تا پایان سال حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون دز واکسن را تولید کنیم.

این مقاله با عنوان “فاز سوم کارآزمایی واکسن کووپارس آغاز شد – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا