حوادث

تشدید آتش سوزی های جنگلی آمازون در برزیل

تشدید آتش سوزی های جنگلی آمازون در برزیل” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع حوادث منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

آتش سوزی های گسترده، بخش عظیمی از جنگل های بارانی آمازون را سوزانده است.

به گزارش تیتروز، بر اساس داده های منتشر شده دولت برزیل، آتش سوزی های جنگل آمازون در ماه اوت (ماه گذشته میلادی) شدت گرفته است به طوری که آتش سوزی های این ماه برای سومین سال پیاپی از میانگین تاریخی آتش سوزی ها در این منطقه فراتر رفت.

دانشمندان نسبت به سرعت بالای تخریب جنگل های آمازون بر اثر آتش سوزی های گسترده که باعث بی اثر شدن تلاش های جهانی برای کاهش تغییرات آب و هوایی می شود، اظهار نگرانی کرده اند.

مناطق تازه پاکسازی شده در نزدیکی لابریا در ایالت آمازوناس جنوبی به مراتع چرای دام تبدیل شده اند.

آمازون بزرگترین جنگل بارانی جهان است و به عنوان یک سنگر حیاتی در برابر تغییرات آب و هوایی به دلیل جذب و ذخیره مقدار زیاد دی اکسید کربن به واسطه پوشش گیاهی گسترده اش محسوب می شود.

به گزارش تیتروز به نقل از خبرگزاری رویترز، هیچ نشانه ای مبنی بر حضور آتش نشانان دولتی برزیل یا تلاش نیروی های محیط زیست در محل آتش سوزی دیده نمی شود و همچنین وزارت محیط زیست برزیل هم تا به حال اظهار نظری در این مورد نکرده است.

انتهای پیام

این خبر با عنوان “تشدید آتش سوزی های جنگلی آمازون در برزیل” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا