فناوری

سردترین نقطه جهان کجاست؟ – خبرگزاری آنا

سردترین نقطه جهان کجاست؟ – خبرگزاری آنا” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، انسان‌ها به سختی می‌توانند از شرایط موجود در سردترین نقاط روی زمین نجات پیدا کنند اما کاشفان و دانشمندان جسور راه‌هایی را برای زنده ماندن در این مکان‌ها کشف کرده‌اند. دماسنج‌های معمولی در سردترین نقاط جهان کار نمی‌کنند، اگر پوست شما در معرض هوا قرار گیرد طی چند دقیقه یخ می‌زند و قطرات آب موجود در نفس‌های شما در زمان بازدم به بلور تبدیل می‌شود.

دانشمندان و کاشفان به دلیل انجام تحقیقات و مطالعات در حوزه آب‌وهوایی، زمین‌شناسی، نجوم و پزشکی بیلوژیک در ایستگاه‌هایی که در برخی مناطق سرد ساخته شده‌اند، زندگی می‌کنند. سردترین نقطه جهان «گنبد فوجی» در قطب جنوب واقع شده است. در ماه اوت سال ۲۰۱۰ ماهواره «لندست۸» با بررسی صفحات یخی شرقی قطب جنوب تایید کرد که این منطقه به شدت سرد است. سردترین دمای ثبت‌شده در این بیابان سرد و خشک منقی ۹۲.۳ درجه سانتی‌گراد است.

دمای هوا در این منقطه به ندرت به منفی ۳۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد با این حال انسان‌ها روش‌هایی را برای زندگی و کار کردن در این منطقه پیدا کرده‌اند. نزدیک‌ترین ایستگاه در گنبد فوجی در سال ۱۹۹۵ ساخته شده است. بررسی حفره‌های یخی این منطقه پنجره‌ای به سوی آب‌وهوای ۷۲۰ هزار سال پیش زمین است.

انتهای پیام/۴۰۲۱/

این خبر با عنوان “سردترین نقطه جهان کجاست؟ – خبرگزاری آنا” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا