اجتماعی

لزوم تغییر رویکرد در موضوع حیاتی امر به‌ معروف و نهی از منکر

لزوم تغییر رویکرد در موضوع حیاتی امر به‌ معروف و نهی از منکر” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از بوشهر، اسماعیل عبداللهی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر و مؤسسه بینش مطهر این استان با تأکید بر اینکه تغییر رویکرد در مسئله مهم و حیاتی امر به‌ معروف و نهی از منکر لازم و ضروری است، اظهار کرد: باید این واجب را به‌صورت قانونی، رسمی، سازمانی و همه‌جانبه دید و هر گامی در آن باید تبدیل به فرهنگ شود؛ البته در این مسیر هر فرد باید هم آمر باشد و هم امرپذیر. بی‌شک گفتمان‌سازی و کار ترکیبی راهگشا خواهد بود.


بیشتر بخوانید:

همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با مؤسسه بینش مطهر استان بوشهر


وی افزود: امر به‌ معروف و نهی از منکر یک روش تطهیر حکیمانه و علمی است. علم امروز، تجربیات بشری، رسالت انبیا، مأموریت امامان و اندیشمندان گویای مدیریت مدبرانه انسان و اجتماع یا همان مدیریت پیشگیرانه بوده که این مسئله در امر به‌ معروف و نهی از منکر نمایان است. مدیریت پیشگیرانه بر چند وجه شناسایی خطر، دوری خود از آن، اطلاع‌رسانی به دیگران و تلاش برای دورشدن آنان از خطر و تدبیر و چاره‌اندیشی برای رفع خطر آن هم نه به‌صورت دفاع منفعلانه خلاصه می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تأکید کرد: برای موضوع امر به‌ معروف و نهی از منکر همه نهادها و تشکیلات باید پای‌ کار باشند تا از طریق سازوکار تفاهم‌نامه‌ها، روحیه جدیدی در مجموعه‌ها تزریق و کارها به‌صورت کاربردی و راهبردی پیش برده شود. این موضوع مبحث مهمی است که باید از منظرهای مختلف به‌ویژه دیدگاه‌های تخصصی و علمی مورد بررسی و واکاوی قرار گیرد.

عبداللهی ادامه داد: در برخی موارد اساس کار به این‌گونه است که تا قبل از وقوع و بروز آسیب مقصری در ذهن نیست و پس از آن نیز خاطی تنبیه می‌شود. امروزه نظریه خطر مطرح بوده که معطوف به موقعیت‌های خطرناک و ترک فعل‌هایی است که کسی پاسخگوی آن نیست و به‌صورت بالفعل و در کوتاه‌مدت آسیب‌زا نیستند؛ اما در آینده اثرات منفی بر فرد و جامعه گذاشته و پایه‌گذار خطرات و چالش‌ها هستند.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/

این خبر با عنوان “لزوم تغییر رویکرد در موضوع حیاتی امر به‌ معروف و نهی از منکر” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هفده =

دکمه بازگشت به بالا