فناوری

بانک‌ها دانش فنی شرکت‌های دانش‌بنیان را سرمایه آورده محسوب نمی‌کنند

بانک‌ها دانش فنی شرکت‌های دانش‌بنیان را سرمایه آورده محسوب نمی‌کنند” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا از صداوسیما، آرمان خالقی، قائم مقام دبیرکل خانه صنعت و معدن گفت: یکی از معضلات مهم در برخورد بانک‌ها با شرکت دانش بنیان این است که بانک‌ها دانش فنی و فناوری این شرکت‌ها را به عنوان آورده نمی‌پذیرند.

خالقی افزود: معضل دیگر، ارزش گذاری فناوری‌های پیشرفته در کشور است که متولی خاصی ندارد و حتی اگر هم ارزش گذاری شود بانک‌ها به جای دانش فنی، دارایی‌های ملکی را به عنوان وثیقه و آورده می‌پذیرند، اما دانش فنی که قرار است که امکانات و تجهیزات را به محصول و ارزش افزوده تبدیل کند پذیرفته نمی‌شود.

وی اضافه کرد: در کشورهای پیشرفته دنیا مراکزی وجود دارند که دانش فنی و فناوری‌های پیشرفته را ارزش گذاری و به عنوان دارایی نامشهود ثبت می‌کنند و حتی بر مبنای این ارزش گذاری، سرمایه گذار در طرح مشارکت می‌کند.

بیشتر بخوانید:

اصلاح محصولات کشاورزی با فناوری/ حباب‌ساز نانویی چاره‌ساز مشکلات آب می‌شود

به همت یک شرکت دانش‌بنیان؛ تجهیزات بیوتکنولوژی تولید می‌شود

دستگاه توانبخشی روباتیک ساخته می‌شود

خالقی گفت: به نظرم مجلس باید در این باره پیشقدم و نهادی را متولی ارزش‌گذاری دانش فنی و فناوری در کشور کند تنها در این صورت است که سرمایه‌گذار می‌تواند به راحتی وارد سرمایه گذاری در حوزه فناوری‌های پیشرفته شود.

وی با بیان این که ارتباط میان صنعت و دانشگاه حلقه مفقوده در کشور است افزود: دانشگاه‌ها باید در مسیر فناوری‌های کاربردی فعالیت کنند و تحقیقات آن‌ها قابلیت مصرف داشته باشد دانشگاه و دانشجو نباید مدرک محور و پایان نامه محور باشند. از این رو اگر بتوانیم این دو رکن را به هم متصل کنیم و پایان نامه‌ها براساس دغدغه‌های صنعت تنظیم شود خروجی دانشگاه فردی متخصص و توانمندی خواهد بود که می‌تواند مشکلی از مشکلات کشور حل کند.

انتهای پیام/۴۱۲۹/

این خبر با عنوان “بانک‌ها دانش فنی شرکت‌های دانش‌بنیان را سرمایه آورده محسوب نمی‌کنند” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 14 =

دکمه بازگشت به بالا