فرهنگ و هنر

رئیس مرکز حراست وزارت ارشاد منصوب شد

رئیس مرکز حراست وزارت ارشاد منصوب شد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فرهنگی و هنری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابلاغ دستورالعملی ده‌گانه، محمدحسین هادیان را به عنوان رئیس مرکز حراست این وزارتخانه منصوب کرد.

به گزارش تیتروز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، عصر امروز (دوشنبه، ۱۵ شهریور) در حاشیه نشست با معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدحسین هادیان را در حکمی به عنوان مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب کرد.

وزیر ارشاد در این نشست گفت: جا دارد از خدمات و تلاش‌های آقای خورشیدی در مدت حضور او به عنوان رئیس مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر کنم. تغییر مدیر به معنای نقص و عدم اعتماد به مدیر قبلی نیست و بیشتر به واسطه نوع فعالیت‌هایی که در دوره جدید در نظر دارم این تغییر صورت گرفت.

اسماعیلی با اشاره به برخی از ویژگی‌های شخصیتی قاسم خورشیدی، رئیس سابق مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: آقای خورشیدی به خوشنامی معروف هستند برای همین از او خواهش کردم به عنوان مشاور وزیر در این وزارتخانه از خدمات و مشاوره‌هایش استفاده کنیم.

وی ادامه داد: آقای هادیان نیز دارای ویژگی‌های برجسته اخلاقی هستند و با او آشنایی قبلی دارم و صیانت حقوقی از مجموعه ذی‌نفعان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از موضوعات مهمی است که من در برنامه‌های خود آن را پیش‌بینی کرده‌ام و آقای هادیان لازم است این موضوع را مورد توجه قرار بدهند. بنابراین صیانت حقوقی از مجموعه ذینفعان و پشتیبانی از آن‌ها از ماموریت‌های این وزارتخانه باید باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ماموریت‌های ابلاغی ده‌گانه‌ای را برای رئیس مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش‌بینی کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صیانت از سلامت و سالم‌سازی محیط اداری، حفظ حرمت کارکنان و ارباب رجوع،  شناسایی نقاط ضعف و آسیب حراستی از نظر اماکن، مسائل اداری مالی و پیش‌بینی برنامه‌های تامین حفاظت و حراست در تمامی زمینه‌ها، بررسی و تعیین صلاحیت پرسنل در سلسله مراتب و ارتقای شغلی و جلوگیری از بروز هرگونه فضای ناسالم، ناامن و آسیب‌زا در محیط‌ها و برنامه‌های رده‌های مختلف اشاره کرد.

اسماعیلی پاسداری از ارزش‌های دینی و انقلابی و رعایت اصول اخلاقی در تمامی مجموعه‌های مرتبط، کمک به مدیران رده‌های مختلف برای تامین امنیت و سلامت محیط کاری و جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی، صیانت از کارکنان در برابر آسیب‌ها و تهدیدات احتمالی، بررسی ضوابط و دستورادستورالعمل‌های جاری برای شناسایی نقاط ضعف و احتمال بروز مفاسد و پیشنهاد رفع نواقص و ضعف‌ها، حفاظت از سرمایه‌های اطلاعاتی دیجیتال تمامی مجموعه‌های مرکزی و تابعه و رعایت تمامی الزامات و ضوابط پدافند غیرعامل در مجموعه‌های مرکزی و تابعه را از دیگر ماموریت ها و انتظارات حکم مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد.

او در پایان گفت: امیدوارم هم آقای هادیان در پست و ماموریت جدید خود موفق باشند و هم آقای خورشیدی همکاری خود را در آینده با این وزارتخانه داشته باشند تا در کنار یکدیگر بتوانیم ارتقای لازم برای فعالیت‌های این وزارتخانه را داشته باشیم.

در بخشی از این نشست معاون وزارت اطلاعات با اشاره به اهمیت حوزه فرهنگ گفت: مسئول حراست هر دستگاه باید کمک‌کننده باشد. حوزه فرهنگ حوزه گفتمان‌سازی، فرهنگ‌سازی، روایت‌سازی و تلاش برای پیشگیری از نفوذ فرهنگ بیگانه است.

او تاکید کرد: رئیس مرکز حراست باید تلاش برای همگرا کردن جامعه با اصول و چارچوب‌های نظام را داشته باشد و اگر گروه فرهنگی و آموزشی دولت سیزدهم  با یکدیگر همراه شود، می‌توانیم اعتماد و امید را به جامعه برگردانیم.

معاون وزیر اطلاعات ادامه داد: از ویژگی‌های مسئول حراست اشراف بر امور دستگاهی است که در آن کار می‌کند و توجه به پیشگیری از جمله وظایف او است. مسئول حراست باید کمک‌کننده به مسئولان هر دستگاه باشد، قانون‌مدار باشد و صیانت کند. تعقل‌گرایی در مسئول حراست بسیار مهم است تا بتواند همگرایی ایجاد کند.

در ادامه این نشست، حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به محمدحسین هادیان داده شد.

 در بخشی از این حکم آمده است:

«جناب آقای محمدحسین هادیان

نظر به شایستگی و تجربیات ارزشمند و شناخت از توانمندی‌ها و روحیه انقلابی و مکتبی جنابعالی به موجب این حکم به عنوان مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست منصوب می‌شوید.

امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به صیانت از ارزش‌های اصیل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نیز حریم کارکنان و اصحاب فرهنگ و هنر و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های حوزه فرهنگ، هنر و رسانه و توانایی‌های همکاران در فراهم آوردن فضایی آکنده از ثبات امنیت و آرامش و مناسبات فرهنگی و اخلاقی در انجام وظایف محوله موفق و موید باشید.

 تفصیل ماموریت‌ها و انتظارات از آن مرکز به پیوست این حکم ابلاغ می‌شود.»

همچنین در ادامه این نشست، حکم قاسم خورشیدی به عنوان مشاور وزیر به او داده شد.

در بخشی از این حکم آمده است:

 «جناب آقای قاسم خورشیدی

 ضمن تشکر از خدمات ارزشمند و تلاش‌های بی‌شائبه و نظر به تجربیات ارزشمند و شناخت از روحیه انقلابی جنابعالی به موجب این حکم به عنوان مشاور وزیر منصوب می‌شوید.»

انتهای پیام

این خبر با عنوان “رئیس مرکز حراست وزارت ارشاد منصوب شد” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا