حوادث

تشکیل کارگروه پایش گازها و مواد شیمیایی خطرناک در تهران

تشکیل کارگروه پایش گازها و مواد شیمیایی خطرناک در تهران” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع حوادث منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تشکیل کارگروه پایش گازها و مواد شیمیایی خطرناک در پایتخت خبر داد.

به گزارش تیتروز، رضا کرمی محمدی در این باره گفت: کارگروه پایش گازها و مواد شیمیایی خطرناک در تهران بر اساس مصوبه کمیته دائمی پدافند غیر عامل کشور  مبنی بر اجرایی نمودن نظام مصون سازی و عملیات پدافند شیمیایی کشور تشکیل شد و رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر اساس حکم رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به عنوان دبیر این کارگروه منصوب شد.

کرمی محمدی با اشاره به اهداف تشکیل این کارگروه افزود: این کارگروه با هدف ایجاد ساز و کار بهره برداری مشترک از ایستگاه های پایش سازمان ها و شرکت های مختلف مانند سامانه آلودگی هوا، کنترل کیفیت هوا و بهره گیری از اطلاعات این سامانه ها به منظور مدیریت حوادث و همکاری در به اشتراک نهادن دانش فنی و تجربیات اجرایی در خصوص پایش گازهای شیمیایی، ارائه پیشنهادات در خصوص شناسایی مراکز منبع آلودگی شیمیایی و نحوه پایش آن در هوای شهر تهران، همکاری در تهیه اطلس خطرپذیری و داده های اماکن پرخطر و پراکنش صنایع و مخاطرات و لیست صنایع شیمیایی فعال در شهر تهران و نوع فعالیت آنها و همکاری در جمع آوری استانداردهای ملی و بین المللی کنترل و پایش گازهای شیمیایی خطرناک تشکیل شده است.

کرمی محمدی به اهمیت مقوله پدافند شیمیایی در سطح شهر تهران و تعدد مراکز مواد شیمیایی پرخطر با قابلیت‌های مختلف آنها از جمله انفجار، انتشار و حریق اشاره کرد و افزود: پایش و کنترل این مواد مهم و ضروری است و این امر مستلزم مدیریت و برنامه ریزی در سطح شهر تهران است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تصریح کرد: ماهیت مواد شیمیایی موجود در سطح شهر و نواحی اطراف آن به گونه‌ای است که باید با دسته‌بندی و شناخت ماهیت و پیامدهای کوتاه‌مدت و بلندمدت این مواد، راهبردهای مشخصی در خصوص پایش آنها بکار گرفت.

کرمی محمدی با اشاره به وجود مراکز متعدد مواد شیمیایی مختلف در سطح شهر تهران خاطرنشان کرد: ذخایر متعدد و متنوعی از مواد شیمیایی مختلف در سطح شهر تهران و یا در نزدیکی شهر قرار دارد که با احتمال وقوع هرگونه حادثه و یا سوانح طبیعی می تواند منجر به حوادث بزرگتری شود.

بر اساس گزارش سایت شهر، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اعضا کارگروه شیمیایی افزود: این کارگروه متشکل از مدیرکل استاندارد استان تهران، مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار  شهرداری تهران، رئیس پژوهشگاه سوانح طبیعی، پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، رئیس پژوهشگاه نیرو، رئیس اتحادیه تهیه کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی شهر تهران، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، معاون فنی- پشتیبانی قرارگاه ثارالله، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل  شهر تهران، اتحادیه صنف خرازی فروشان، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران،  مدیرکل هواشناسی استان تهران ، رئیس مرکز اورژانس تهران، معاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس HSE وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

انتهای پیام

این مطلب با عنوان “تشکیل کارگروه پایش گازها و مواد شیمیایی خطرناک در تهران” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا