استان ها

فولاد تاراز ۲۰ کپسول اکسیژن به دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری اهدا کرد

فولاد تاراز ۲۰ کپسول اکسیژن به دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری اهدا کرد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال : دکتر محمدرضا جعفر آقایی، مدیرعامل شرکت فولاد تاراز ضمن بیان این خبر همچنین اظهار داشت: «وظیفه خود می‌دانیم که در حد توان از کادر درمان پشتیبانی کنیم.»

شرکت فولاد تاراز در پی اعلام مقامات بهداشتی، که نسبت به کمبود کپسول اکسیژن در استان چهارمحال و بختیاری ابراز نگرانی کرده بودند، نسبت به تأمین کپسول‌های اکسیژن برای کمک به درمان بیماران استان اقدام کرد. در ۳۰ مرداد (دو هفته پیش) سید راشد جزایری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرده بود به دلیل افزایش بیماران مبتلا به کرونا، مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری با کمبود کپسول اکسیژن سیار روبه‌رو هستند.

از ابتدای شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری حدود ۷۲ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و ۱۴۴۰ نفر فوت کرده‌اند.

همچنین بر اساس آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، هم‌اکنون وضعیت هر ۱۰ شهرستان استان چهارمحال و بختیاری به سبب شیوع بیماری کووید ۱۹ در شرایط قرمز (خیلی پرخطر) قرار دارد. با این حال مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری روز یکشنبه (۱۴ شهریور) از پشت سرگذاشتن پیک موج پنجم در این استان خبر داد و گفت: روند مراجعه مبتلایان کرونا به بیمارستان‌های استان روند نزولی به خود گرفته است. 

بنا به آخرین آمار منتشر شده در خبرگزاری‌ها، بیش از ۶۰۰ نفر در بیمارستان‌های این استان در بخش بیماران کرونایی بستری هستند که حدود ۷۰ نفر آنان بدحال بوده و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند. طی روزهای گذشته، در هر ۲۴ ساعت ۸ نفر در این استان از این بیماری مهلک درگذشته‌اند.

گفتنی است؛ شرکت فولاد تاراز مستقر در چهارمحال بختیاری تولیدکننده ورق‌های گالوانیزه در کشور است و برای تهیه این تعداد کپسول اکسیژن یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه کرده است.

۴۶

این خبر با عنوان “فولاد تاراز ۲۰ کپسول اکسیژن به دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری اهدا کرد” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا