فناوری

چگونه متن به‌هم‌ریخته در شبکه‌های اجتماعی را درست کنیم؟

چگونه متن به‌هم‌ریخته در شبکه‌های اجتماعی را درست کنیم؟” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، یکی از متداول‌ترین مشکل کاربران شبکه‌های اجتماعی به‌هم‌ریختگی اعداد و واژگان در هنگام نوشتن متن است. بدون شک بسیاری از کاربران پس از نوشتن متن در شبکه‌های اجتماعی متوجه به‌هم‌ریختگی نوشته‌ها به ویژه زمانی که حروف فارسی و انگلیسی در کنار هم قرار می‌گیرند شده‌اند. در ادامه روشی برای اصلاح چنین ایرادی را بیان می‌کنیم.

معمولاً اعداد و حروف فارسی و انگلیسی را نمی‌توان با نظم در کنار هم قرار داد و زمانی که در متنی فارسی از کلمه و عدد انگلیسی استفاده می‌کنیم نظم کل آن نوشته به‌هم می‌ریزد. برای برطرف کردن این مشکل راه‌حلی ساده وجود دارد. کاربران می‌توانند با اضافه کردن یک نقطه یا نیم‌فاصله و سپس رفتن به خط بعد از به‌هم‌ریختگی متن جلوگیری کنند. البته لازم است که پیش از شروع نوشتن متن زبان صفحه کلید روی فارسی قرار داده شود. طبق بررسی‌های انجام شده این روش در شبکه‌های اجتماعی شناخته‌شده و پرطرفدار کاربرد دارد. راه‌های دیگری نیز برای اصلاح چنین بی‌نظمی وجود دارد که کاربران امکان استفاده از آن‌ها را دارند.

انتهای پیام/۴۱۴۴/

این مقاله با عنوان “چگونه متن به‌هم‌ریخته در شبکه‌های اجتماعی را درست کنیم؟” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا