استان ها

برخورد جدی شهرداری با عاملان بکارگیری کودکان در مراکز پسماند

برخورد جدی شهرداری با عاملان بکارگیری کودکان در مراکز پسماند” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مریم بیدخام، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در جلسه ساماندهی کودکان کار و خیابان که در سالن جلسات معاونت سیاسی برگزار شد گفت:  کودک زباله گرد با کودک کار متفاوت است و در این میان، کودکان قربانیان اصلی این شرایط می باشند که کمترین سود و بیشترین آسیب را می بیند.

بیدخام با بیان اینکه سلامت جسم و روان کودکان در مراکز پسماند در معرض خطر است، تصریح کرد: فعالیت  کودکان در مراکز پسماند و جمع آوری زباله تاثیر سوئی بر روان کودک دارد و از سوی دیگر احتمال آلودگی و ابتلای آنها به انواع آلودگیها و ویروس‌ها نیز وجود دارد.

او با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد ظرفیت‌های بسیار خوبی در این حوزه هستند  که  با شناسایی و حمایت از کودکان کار توانسته اند تعداد زیادی از این کودکان را تحت پوشش خود قرار دهند، تصریح کرد: طرح “شهر بدون کودک کار زباله گرد” با فرهنگ سازی، همکاری تشکلها و همراهی مردم محقق خواهد شد.

بیدخام تصریح کرد: در این طرح که به همت سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه کودکان کار و همکاری دستگاههای متولی از جمله شهرداری و بهزیستی اجرایی خواهد شد قسمت عمده آن به فرهنگ سازی و عملیاتی شدن تفکیک زباله از مبدأ تاکید شده است .

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بر نقش سازمان مدیریت پسماند شهرداری در حذف پدیده زباله گردی کودکان تاکید کرد  و گفت: اگر به درستی تفکیک زباله از مبدا اتفاق بیفتد به طور طبیعی پدیده زباله گردی و سوء استفاده از کودکان کار هم منتفی می شود.

بیدخام بر  نظارت  جدی شهرداری ها  با پیمانکاران که کودکان کار را به کار می گیرند، تاکید و اظهار کرد: ضروری است موضوع خرید زباله و ضایعات از کودکان توسط بنگاه ها و مراکز تفکیک زباله توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان پیگیری و اقدامات لازم صورت گیرد.

۴۶

این نوشته با عنوان “برخورد جدی شهرداری با عاملان بکارگیری کودکان در مراکز پسماند” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا