سلامت

آغاز واکسیناسیون کودکان بالای ۲ سال در کوبا

آغاز واکسیناسیون کودکان بالای ۲ سال در کوبا” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع علمی و سلامت منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

کوبا برای اولین بار در جهان تزریق واکسن کروناویروس به کودکان خردسال را آغاز کرد.

به گزارش تیتروز، کوبا روز گذشته (دوشنبه) اولین کشور در جهان نام گرفت که برنامه واکسیناسیون در برابر بیماری کووید-۱۹ را برای کودکان دو سال به بالا آغاز کرد هرچند هنوز سازمان جهانی بهداشت در مورد این واکسن اظهارنظر نکرده است.

این کشور در نظر دارد تا تمامی کودکان را پیش از بازگشایی مدارس که بیشتر آنها از مارس ۲۰۲۰ فعالیتی نداشته اند، در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه کند.

سال تحصیلی جدید از روز دوشنبه در کوبا آغاز شد اما از آنجاییکه اکثر خانه های کوبا به اینترنت دسترسی ندارند دانش آموزان از طریق برنامه های تلویزیونی و از خانه، برنامه های آموزشی را دنبال می کنند.

کوبا پس از تکمیل آزمایشات بالینی واکسن های آبدالا و سوبرانا روی خردسالان، روز جمعه برنامه واکسیناسیون خود را برای کودکان ۱۲ سال به بالا شروع کرد. روز گذشته نیز واکسیناسیون گروه های سنی دو تا ۱۱ سال در یکی از شهرهای این کشور آغاز شد.

به گزارش تیتروز به نقل از ژاپن تودی، چندین کشور دیگر در جهان نیز واکسیناسیون کودکان ۱۲ سال به بالا را انجام می دهند و برخی از آنها آزمایشاتی را روی کودکان کم سن و سالتر انجام داده اند. کشورهایی مانند چین، امارات متحده و ونزوئلا نیز اعلام کرده اند که قصد دارند خردسالان را در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه کنند اما کوبا اولین کشوری است که این کار را آغاز کرده است.

انتهای پیام

این نوشته با عنوان “آغاز واکسیناسیون کودکان بالای ۲ سال در کوبا” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هشت =

دکمه بازگشت به بالا