اجتماعی

مدارس سما مشاور امین آموزش و پرورش باشند

مدارس سما مشاور امین آموزش و پرورش باشند” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از تنگستان، محمود قدرتیان در جلسه با مدیران دبستان سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان (اهرم) اظهار کرد: بار دیگر فصل تلاش و مجاهدت معلمان فرارسیده و هدف معلم هدایت انسان‌هاست و به همین دلیل معلمی را شغل انبیا دانسته‌اند. منافع سما، منافع مردم و وقف عام است و مدارس سما باید مشاور امین، صادق و عالمانه آموزش و پرورش باشند.

وی با یادآوری منویات مقام معظم رهبری درباره آموزش اثربخش که باید دارای سه ویژگی باشد، افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که آموزش باید عمقی، کاربردی و فایده محور باشد. با توجه به اینکه آموزش عمقی باید مطابق با معیارها، استانداردها و الگوها باشد، کسی می‌تواند تربیت عمقی داشته باشد که تعصب علمی نداشته و آموزش کلیشه‌ای انجام ندهد. آموزش کاربردی به معنای آن است که مسئله‌ای را در جامعه به نحو درست حل کند. کارهای معلم نمونه باید مبتکرانه، خلاقانه، عالمانه و مجاهدانه باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان (اهرم) گفت: با توجه به اینکه پایه و اساس زندگی دانش‌آموز در مقطع نخست آموزشی بوده و رابطه معلم و دانش‌آموز پیوند معنوی است و هیچ زمانی از میان نخواهد رفت، معلمی تجارت نیست؛ بلکه عشق است. سرمایه‌گذاری برای یک معلم در تراز انقلاب اسلامی باعث سوددهی و رشد جامعه می‌شود. مدارس سما باید متمایز از سایر مدارس غیرانتفاعی باشند و حتی نیازهای کشور را برطرف کند. باید مدیران و معلمان دبستان‌های پسرانه و دخترانه سما واحد اهرم نهایت همت و تلاش خود را در ارائه بهترین خدمات به دانش آموزان بکار بندند.

قدرتیان ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر بیماری منحوس کرونا از سراسر جهان ریشه‌کن و رخت بربندد تا بار دیگر شاهد حضور پرشور و جوش‌وخروش دانش‌آموزان در مدارس باشیم.

به گزارش آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان (اهرم) دارای دو مدرسه دبستان سما پسرانه و دخترانه است که مجهز به امکانات مختلف ازجمله کارگاه کامپیوتر، ویدئوپروژکشن، سالن جلسات، سالن ورزش، اینترنت و … است.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/

این نوشته با عنوان “مدارس سما مشاور امین آموزش و پرورش باشند” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 8 =

دکمه بازگشت به بالا