بانوان

فعالیت فرهنگی برای دختران و بانوان، سرمایه گذاری برای نسل‌ آینده – تیتروز | خبر جدید

فعالیت فرهنگی برای دختران و بانوان، سرمایه گذاری برای نسل‌ آینده – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بانوان منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز، به همت اداره همکاری‌ها و تعاملات فرهنگی و تبلیغی جلسه هم اندیشی بانوان فعال در کمیته قم با حضور حجت الاسلام سعید روستاآزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در سالن رضوان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام روستاآزاد ضمن خیر مقدم و خدا قوت به بانوان فعال در عرصه تبلیغ اظهار داشت: از حضور فعال و مستمر شما مبلغات گرامی کمال تشکر را دارم و از خداوند متعال مسئلت دارم این فعالیت‌های شما را مایه برکت زندگی و همچنین توشه‌ای برای آخرت تان قرار دهد.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی بیان کرد: فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی در عرصه بانوان و پرداختن به مسائل دینی آنان تنها یک فعالیت فرهنگی نیست بلکه سرمایه گذاری برای نسل‌های آینده کشور خواهد بود. خانواده و جامعه سالم در گرو دختران و بانوان سالم و نیک اندیش است.

وی در ادامه با اشاره به آیات پایانی سوره تحریم گفت: خداوند متعال با اشاره به همسر لوط و همسر نوح این دو فرد را الگو برای افراد کافر برمی شمرد؛ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا لِلَّذِینَ کَفَرُوا امْرَأَتَ نُوحٍ وَامْرَأَتَ لُوطٍ. با اینکه این دو فرد از قشر زنان می‌باشند اما خداوند متعال برای همه افراد کافر اعم از زن و مرد الگو قرار می‌دهد.این در حالی است که دو فرد اشاره شده در کنار دو پیامبر الهی بودند و در عین حال به او خیانت کردند.

دکتر روستا آزاد بیان کرد: در مقابل آیه فوق، قرآن کریم حضرت مریم و آسیه همسر فرعون را برای مؤمنین الگو قرار می‌دهد؛ وَضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا لِلَّذِینَ آمَنُوا امْرَأَتَ فِرْعَوْنَ…وَمَرْیَمَ ابْنَتَ عِمْرَانَ. در این آیه نیز حضرت مریم جناب آسیه برای همه مؤمنان اعم از قشر مرد و زن الگو هستند و این آیه بیانگر عظمت روحی “بانوان” می‌باشد. می‌توان در کنار یکی از طواغیت بزرگ جهان بود اما از ایمان و باورهای خویش صیانت کرد.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: آیات فوق میزان تأثیرگذاری قشر زنان چه در حوزه کفر، خیانت و … و چه در عرصه ایمان و نیکی‌ها در جامعه را بیان می‌کند.

حجت الاسلام روستاآزاد گفت: با مطالعه در احوالات امام خمینی (ره) به این نتیجه خواهیم رسید که حضرت امام خمینی در دامن مادر مراحل رشد و بالندگی را طی نمودند و سلحشوری و شجاعت از دامن پاک مادر و عمه به این بزرگ مرد تاریخ انتقال یافته و اثرگذاری که حضرت امام در تاریخ تشیع داشته‌اند تحت تأثیر یک بانو بوده است.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی بیان داشت: زحمات و فعالیت‌هایی که شما مبلغات محترم در عرصه تبلیغ می‌کشید را به عنوان یک فعالیت جزئی نبینید، همین فعالیت‌های کوچک در طول تاریخ می‌تواند تأثیرات مهمی را در بر داشته باشد.

این خبر با عنوان “فعالیت فرهنگی برای دختران و بانوان، سرمایه گذاری برای نسل‌ آینده – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

دکمه بازگشت به بالا