فرهنگ و هنر

صفتِ جامعِ امام خمینی (ره) از منظر امام خامنه‌ای/ “امام (ره) مؤمن، متعبد، انقلابی” منتشر شد- اخبار دین ، قرآن و اندیشه – اخبار فرهنگی تیتروز

صفتِ جامعِ امام خمینی (ره) از منظر امام خامنه‌ای/ “امام (ره) مؤمن، متعبد، انقلابی” منتشر شد- اخبار دین ، قرآن و اندیشه – اخبار فرهنگی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فرهنگی و هنری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تیتروز، همواره بررسی ابعاد شخصیتی بزرگ‌مردان تاریخ، از بهترین و مؤثرترین منابع الگوپذیری برای افراد هر جامعه در ادوار گوناگون است. حضرت امام خمینی (ره) به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، به مثابه منبع نوری عظیم و درخشان بر تارک تاریخ ایران اسلامی می‌درخشد. تاریخی که درس‌های فراوانی را در حافظه‌ی خود به رسم امانت به نسل‌های آینده منتقل کرده و خواهد کرد. از این رو در تأکید بر ضرورت زنده نگاه داشتن یاد و نام بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، همین بس که رهبر معظم انقلاب، امام خمینی(ره) را یک حقیقت همیشه زنده دانسته و فرموده‌اند: ” نام او پرچم این انقلاب، راه او، راه این انقلاب، و اهداف او، اهداف این انقلاب است”.

در این رهگذار، بازتکرار بیانات و خاطرات معظم له از امام راحل عظیم الشأن (ره)، بدان امید که برای آشنایی و پیوند میان نسل جوان و آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب، مفید فائده باشد، لطفی مضاعف است.

نسلی با بصیرت که با وجود محروم بودن از دیدار آن امام سفر کرده، همواره مشتاق تأمل در ابعاد اندیشه و زوایای شخصیت ایشان بوده‌اند اما از آنجایی که پرداختن به تمام زوایای زندگی امام بزرگوار در یک نوشته کوتاه نمی‌گنجد و با توجه به عنوان جامعی که مقام معظم رهبری در توصیف حضرت امام (ره) به کار برده‌اند، کتاب حاضر با الهام از تعبیر رهبر معظم انقلاب ( حفظه الله)، تحت عنوان “امام، مؤمنِ متعبدِ انقلابی” تدوین و خدمت عاشقان امام(ره) ارائه شده است.

در بخشی از مقدمه نویسنده بر این کتاب آمده است: “یکی از عناوین و اوصافی که درباره‌ی امام راحل عظیم الشأن ما، کمتر به کار رفته است و کمتر از این عنوان استفاده کرده‌ایم، عبارت است از یک عنوان جامع که من این جور تعبیر می‌کنم: مؤمنِ متعبدِ انقلابی. ما امام را با صفات متعددی همواره توصیف می‌کنیم اما این صفت- که ما کمتر امام را با آن توصیف کرده‌ایم- یک صفت جامع است، مؤمن است، متعبد است و انقلابی است.

مؤمن: یعنی مؤمن به خدا است، مؤمن به هدف است و مومن به راهی است که او را به این هدف می‌رساند، و مؤمن به مردم است.

یؤمن الله و یؤمن للمؤمنین؛ درباره‌ی رسول اکرم (ص) هم این تعبیر در قرآن آمده است: مؤمن به خدا، و مؤمن به هدف، و مؤمن به راه، و مؤمن به مردم.”

کتاب “امام مؤمن، متعبد، انقلابی” در دو فصل تدوین شده است:

فصل اول: ویژگی‌های فردی که شامل اخلاص حضرت امام، اخلاق‌مداری و آرامش، عطوفت و مهربانی، نظم و دقت نظر داشتن در امور، ویژگی‌های عبادی حضرت امام، موعظه و اندرز، مغتنم شمردن فرصت‌ها، امید و ایمان به آینده، عشق و علاقه به مردم می‌شود.

در فصل دوم نیز ویژگی‌های سیاسی امام خمینی نظیر مدیر و مدبر بودن امام، عدم سازش‌پذیری و تسلیم شدن، شجاعت، دور اندیشی و قاطعیت ایشان مورد تأمل قرار گرفته است.

کتاب  “امام (ره) مؤمن، متعبد، انقلابی” را  مؤسسه چاپ و نشر عروج (وابسته به مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)) با قیمت ۲۹ هزار تومان به تازگی منتشر و روانه بازار کتاب کرده است.

انتهای پیام/

این نوشته با عنوان “صفتِ جامعِ امام خمینی (ره) از منظر امام خامنه‌ای/ “امام (ره) مؤمن، متعبد، انقلابی” منتشر شد- اخبار دین ، قرآن و اندیشه – اخبار فرهنگی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا