استان ها

تا پایان زمان سرپرستی، شهردار قزوین انتخاب می‌شود

تا پایان زمان سرپرستی، شهردار قزوین انتخاب می‌شود” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تیتروز/قزوین رئیس شورای شهر قزوین گفت: انتخاب شهردار ظرف مدت سه ماه سرپرستی اتفاق می‌افتد و زمان دقیق آن مشخص نیست، بنابراین به واسطه استمهالی که صورت گرفت فرصت کافی برای بررسی برنامه‌ها داریم.

فرج‌الله فصیحی رامندی در جلسه علنی شورای شهر قزوین که شب گذشته ۱۶ شهریور برگزار شد، تصریح کرد: استانداری برای معرفی شهردار فرصت یک ماهه به شورای شهر داده بود تا فرایند صدور حکم و کارهای اداری آن در وزارت کشور انجام شود. 

وی افزود: ما نیز تصمیم داشتیم که در زمان معین شده شهردار را معرفی کنیم اما بررسی نامه‌ها زمان‌بر شد، با توجه به روندی که تا امروز داشتیم و مذاکره‌ای که با استانداری صورت گرفت، این فرصت که قابل تمدید بود را تمدید کردیم. 

رئیس شورای شهر قزوین اظهار کرد: انتخاب شهردار ظرف مدت سه ماه سرپرستی اتفاق می‌افتد و زمان دقیق آن مشخص نیست، بنابراین به واسطه استمهالی که صورت گرفت فرصت کافی برای بررسی برنامه‌ها داریم. 

وی خاطرنشان کرد: در جلسات آتی نشست‌هایی برگزار می‌شود تا بتوانیم بهترین تصمیم را در مورد شهردار بگیریم. 

هزینه سرویس مدارس ۳۰ درصد افزایش یافت 

در این جلسه ولی چگینی رئیس کمیسیون مالی و برنامه‌ریزی شورای شهر قزوین نیز بیان کرد:  در جلسۀ کمیسیون که با حضور نمایندگان آموزش و پرورش برگزار شد با لایحۀ ۳۰ درصد افزایش قیمت سرویس مدارس موافقت شد. 

وی افزود: با توجه به اینکه ساکنان مناطق منفصل شهری از لحاظ اقتصادی توان مالی ضعیف‌تری دارند این افزایش قیمت برای آن‌ها سنگین است، بنابراین پیشنهاد شد سال بعد کارگروه بتواند راهکاری برای این مناطق پیش‌بینی کند. 

این عضو شورا اظهار کرد: با توجه به شرایط کرونایی موجود اگر دانش‌آموزان ۱۳ روز در ماه نیز به مدرسه بروند همچنان باید حقوق کامل به رانندگان سرویس پرداخت شود و اگر کمتر از ۱۳ روز  به مدرسه بروند این نرخ روزشمار محاسبه می‌شود. 

به گزارش تیتروز، لایحه افزایش ۳۰ درصدی نرخ سرویس مدرسه در سال تحصیلی جدید مورد موافقت اعضای شورای شهر قرار گرفت. 

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “تا پایان زمان سرپرستی، شهردار قزوین انتخاب می‌شود” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا