سلامت

آوسبیلدونگ پرستاری چیست؟

آوسبیلدونگ پرستاری چیست؟” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع علمی و سلامت منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

آوسبیلدونگ پرستاری یکی از دوره هایی است که علاقمندان به رشته پرستاری می توانند با گذراندن آن دانش و تخصص خود را به وسیله آن افزایش دهند. آوسبیلدونگ پرستاری الست گروپ دوره ای است که در کشور آلمان برگزار می شود و با توجه به اینکه در این کشور توجه زیادی به حرفه پرستاری می شود، می توان گفت که گذراندن این دوره موجب پیشرفتی خوب در کیفیت کاری پرستاران می شود. در صورتی که به این حرفه علاقه مند هستید و قصد آشنایی بیشتر با آن و دوره آوسبیلدونگ پرستاری دارید با این مقاله همراه باشید.

  1. آوسبیلدونگ پرستاری چیست؟
  2. دوره آوسبیلدونگ پرستاری چه مزایایی دارد؟
  3. شرایط لازم برای ورود به آوسبیلدونگ پرستاری چیست؟
  4. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دوره آوسبیلدونگ پرستاری چه مواردی را شامل می شود؟

 

آوسبیلدونگ پرستاری چیست؟

اقامت تحصیلی و جاب آفر الست گروپ دو شیوه دریافت اقامت دیگر کشورها می باشند هر کدام از این روش ها قوانین به خصوص خود را داشته و شرایط ویژه ای برای اخذ آن ها وجود دارد اما راه دیگری نیز برای دریافت اقامت وجود دارد، در این روش فرد یک دوره مهارتی را در دیگر کشورها می گذراند، در این دوره متقاضی می تواند در کنار کسب مهارت و ارتقای شغلی سطح علمی خود را نیز ارتقا دهد، دوره آوسبیلدونگ پرستاری، یکی از این دوره هاست که به طور تخصصی در کشور آلمان برگزار می شود.

مفهوم آوسبیلدونگ

آوسبیلدونگ زمانی است که فرد یک دوره آموزشی تحصیلی را همزمان با دوره کاری سپری کند، از جهاتی دوره آوسبیلدونگ را می توان مشابه دوره فنی حرفه ای در ایران دانست که در آن دانشجویان همزمان با کار به تحصیل نیز می پردازند اما تفاوت هایی نیز در این میان وجود دارد، به عنوان مثال در آوسبیلدونگ، فرد در قبال کار انجام شده حقوق نیز دریافت می کند، همچنین مدرکی که در انتهای دوره به دانشجو اعطا می شود معتبر و قابل استناد جهانی است، دوره های آوسبیلدونگ نهایتا ۳ سال به طول می انجامند و نوع و محتوای دوره برای افراد زیر ۲۵ سال و افراد بالای ۲۵ سال کاملا متفاوت می باشد.

آوسبیلدونگ پرستاری

دوره آوسبیلدونگ پرستاری که یکی از دوره های تحصیلی-مهارتی برگزار شده در کشور آلمان در ارتباط با رشته پرستاری است یک فرصت برای اقامت و مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان می باشد. این دوره برای افرادی است که در رشته پرستاری تحصیل کرده و دارای مدرک حداقل کارشناسی این رشته می باشند. برای پذیرش دانشجویان در دوره آوسبیلدونگ پرستاری آلمان مدارک تحصیلی پیشین آن ها مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تایید مدارک، اجازه مهاجرت برای متقاضی صادر می شود. در کشور آلمان با گذراندن این دوره به مدت سه سال، یا تحصیل سه ساله در دانشگاه، در رشته پرستاری می توان به این حرفه در بیمارستان ها مشغول به کار شد. با توجه به اینکه این دوره به طور مستقیم بر مهارت فرد اثرگذار می باشد گذراندن آن حتی در صورت برخورداری از معتبرترین مدارک دانشگاهی برای موفقیت در کار حرفه ای الزامی می باشد.

آوسبیلدونگ پرستاری چیست؟

دوره آوسبیلدونگ پرستاری چه مزایایی دارد؟

گذراندن آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان از ویژگی ها و مزایای زیادی برخوردار است، مهم ترین مزیت این دوره تحصیل و کار حرفه ای در یک کشور با سطح کیفی و استانداردهای بالاست اما گذراندن این دوره مزایای مختلف دیگری نیز دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مزایای سپری کردن دوره آوسبیلدونگ پرستاری

دوره آوسبیلدونگ پرستاری و دوره های مشابه آن در کشور آلمان معمولا به شکل سرگرم کننده برگزار می شوند، به عبارتی تلاش می شود که در این دوره ها در کنار آموزش حرفه ای و یادگیری دانش، دانشجو از روحیه بهتری نیز برخوردار شود، دیگر مزیت آوسبیلدونگ پرستاری ساده تر کردن مسیر مهاجرت برای متقاضیان مهاجرت به کشور آلمان است، البته این دوره رایگان و صرفا با پرداخت هزینه نیست و در کنار ارتقای سطح در آن دانشجو حقوقی متناسب با فعالیت خود نیز دریافت می کند، مزیت دیگر گذراندن این دوره ها احتمال استخدام و پیشنهاد مشاغل دائمی در بیمارستان هاست، به عبارتی بیمارستان ها و مراکز درمانی در استخدام نیروهای دائمی خود تمایل بیشتری به استخدام افراد دارای این مدرک دارند، در نهایت کسب اقامت کشور آلمان در صورت گذراندن دوره های حرفه ای شغلی ساده تر از دیگر روش ها می باشد.

آوسبیلدونگ پرستاری چیست؟

شرایط لازم برای ورود به آوسبیلدونگ پرستاری چیست؟

همانند تمام دوره های تحصیلی در کشور آلمان، ورود به دوره آوسبیلدونگ پرستاری و تحصیل در این دوره نیز قواعد و شرایط به خصوصی دارد، اولین شرط برای گذراندن این دوره داشتن سابقه تحصیل در رشته پرستاری حداقل به مدت ۲ سال است. به عبارتی متقاضی آوسبیلدونگ پرستاری، باید دانش اولیه پرستاری را در دانشگاه فراگرفته باشد و سپس برای این دوره درخواست داده و به تحصیل بپردازد. بعد از اتمام دوره آوسبیلدونگ پرستاری، پرستار برای اقداماتی مانند مراقبت از سالمندان، اطفال، بیماران و در صورتی که فرد معدل خوبی دریافت کرده باشد برای استخدام در بیمارستان دعوت می شود. طول دوره آوسبیلدونگ پرستاری در بیشترین حالت سه سال است که در این مدت دانشجو هم در زمینه تئوری و هم در زمینه عملی پرستاری دانش و تجربه کسب خواهد کرد، برای ورود به این دوره متقاضی باید ابتدا ویزای تحصیلی آلمان را دریافت کند، سپس برای این دوره در یکی از مراکز آموزشی درخواست پذیرش داده و با ارسال مدارک خود تحصیل را آغاز کند.

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دوره آوسبیلدونگ پرستاری چه مواردی را شامل می شود؟

همان طور که در بخش قبل گفته شد، لازمه ورود به این دوره ارسال مدارک، برای مراکز آموزشی برگزار کننده این دوره و دریافت پذیرش آن هاست، از جمله این مدارک می توان به گواهی اتمام تحصیلات دبیرستان اشاره کرد، همچنین باید مدرک زبان آلمانی در حداقلی ترین سطح لازم را برای این دوره دریافت کرد، داشتن گواهی های کامل سلامت جسمی و روحی، رزومه ای از تجارب و سابقه کاری خود در زمینه پرستاری در صورت وجود، پرداخت هزینه ها و تاییدیه توانایی مالی برای اقامت در آلمان در طول دوره و حداقل به مدت سه سال و مدرک پذیرش از یک مرکز آموزشی آلمان جز مدارک الزامی هستند که برای ورود به دوره های آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان مورد نیاز می باشد.

*رپورتاژ آگهی

این مطلب با عنوان “آوسبیلدونگ پرستاری چیست؟” در وب سایت www.shafaf.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.shafaf.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا