بین المللی

دیدار رئیس سیا با مشاور امنیت ملی هند پس از اعلام کابینه طالبان

دیدار رئیس سیا با مشاور امنیت ملی هند پس از اعلام کابینه طالبان” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

این ملاقات در روزی صورت گرفت که طالبان اسامی افرادی که افغانستان را اداره خواهند کرد اعلام کرده بود، از جمله این‌ها فردی است که در فهرست تحریم‌های سازمان ملل متحد قرار دارد امابه عنوان نخست وزیر معرفی شده است.

جزئیات آنچه آقای دووال و رئیس آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) در مورد آن صحبت کرده اند مشخص نیست، اما تشکیل دولت طالبان در افغانستان، مسائل امنیتی در اولویت اول قرار داشت.

وقتی طالبان سه هفته پیش پایتخت افغانستان را تصرف کردند، هند یکی از کشورهایی بود که کارکنان مامور خود را از کابل خارج کرد. کارکنان روسیه و پاکستان در این شهر باقی ماندند.

ملاقات رئیس سیا با آقای دووال احتمالاً مربوط به نگرانی‌های هند در مورد تحولات در افغانستان خواهد بود.

هند گفته است که انتظار دارد طالبان اجازه ندهند گروه‌های تروریستی از خاک این کشور برای هدف قرار دادن هند عملیات انجام دهند و به ویژه مشکلاتی در جامو و کشمیر ایجاد نشود.

۳۱۱۳۱۱

۳۱۱۳۱۱

این خبر با عنوان “دیدار رئیس سیا با مشاور امنیت ملی هند پس از اعلام کابینه طالبان” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا