فناوری

سرعت بارش باران چقدر است؟

سرعت بارش باران چقدر است؟” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، سرعت نهایی بارش یک قطره باران به اندازه آن بستگی دارد. قطرات آب در ابرها حدود ۲۰ میکرومتر عرض دارند و با سرعت ریزش آنها یک سانتی‌متر بر ثانیه است. سرعت ریز قطرات باران معمولاً با حرکت رو به بالای هوا متعادل می‌شود، بدین‌ترتیب ابر در آسمان می‌ماند. قطرات باراندر یک بارندگی ملایم ۱۰۰ برابر بزرگ‌تر هستند و با سرعت ۶.۵ متر بر ثانیه یا ۲۲.۵ کیلومتر بر ساعت می‌بارند. قطرات باران در بزرگ‌ترین حالت به پنج میلی‌متر می‌رسند و می‌توانند با سرعت ۳۲ کیلومتر بر ساعت ببارند.

علت اصلی بارش باران جابه‌جایی هوای مرطوب به دلیل اختلاف دما و رطوبت است که با نام جبهه‌های هواشناسی نیز شناخته می‌شود. اگر رطوبت به اندازه کافی به سمت بالا حرکت کند، بارش از ابرهای همرفتی که به شکل عمودی به سمت بالا حرکت می‌کنند رخ می‌دهد. بارش باران بخش عمده‌ای از چرخه آب را تشکیل می‌دهد و آب شیرین روی کره زمین را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/۴۰۲۱/

این خبر با عنوان “سرعت بارش باران چقدر است؟” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

دکمه بازگشت به بالا