اجتماعی

لزوم برگزاری حداقل یک کرسی جامع در سال توسط هر عضو هیئت علمی

لزوم برگزاری حداقل یک کرسی جامع در سال توسط هر عضو هیئت علمی” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از بوشهر، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه در جلسه هیئت اندیشه‌ورز دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: برنامه‌های تحولی ارزشمندی مانند سامانه‌های جدید در دانشگاه آزاد اسلامی در حال اجراست که حرکت در مسیر قانون و قانونمندی، شفافیت در امور مهم دانشگاه مانند امور مالی، آماری، آموزشی، پژوهشی و … را منجر شده است.

وی با اشاره به اینکه در معاونت علوم انسانی و هنر، طرح‌های مناسبی در دست اجراست، افزود: نخستین طرح، همایش علوم انسانی و حکمت اسلامی است که متولی آن دانشگاه؛ اما اجرای آن با استان‌هاست.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اطلاع‌رسانی دقیق موضوعات همایش عنوان کرد: پیش‌همایش‌های این همایش در حال اجراست و مقالات همایش علوم انسانی و حکمت اسلامی از رتبه ISC برخوردار خواهد شد و در ارتقای مرتبه علمی اعضای هیئت علمی امتیاز خواهد داشت.

خسروپناه به برگزاری کرسی‌های ترویجی، نظریه‌پردازی و نوآوری اشاره و تأکید کرد: این کرسی‌ها برعهده استادان و متولی آن معاونت پژوهشی دانشگاه است. هر عضو هیئت علمی باید حداقل در سال یک کرسی جامع که مورد نقد و پرسش قرار بگیرد، برگزار کند.

وی با بیان اینکه بیش ۳ هزار کرسی نظریه‌پردازی ترویجی در کشور برگزار شده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد، سهم دانشگاه آزاد اسلامی تنها ۵۰۰ کرسی بوده است.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تاکنون ۲۱ دوره توانمندسازی توسط مرکز مطالعات، برنامه‌ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر طراحی و اجرا شده است، یادآور شد: آمار عددی تعداد اعضای هیئت علمی به‌تنهایی برای پیشرفت کافی نیست، میزان علاقه‌مندی و خواست اعضای هیئت علمی استان که برگرفته از حضور فعال آنان در این کارگاه‌هاست، عامل مهم در ارتقای استاد و دانشگاه است.

خسروپناه با تأکید بر اینکه باید همیشه طالب علم بود، اضافه کرد: یادگیری و ترویج علوم یادگرفته شده یک نیاز همیشگی است. موضوع مهم و مورد تأکید دانشگاه، توجه به مجلات دانشگاهی است. در تمام رشته‌ها مجلات مختلفی در کشور وجود دارد که ما به‌منظور ترغیب استادان برای همکاری با مجلات، با ابلاغ سازمان، درج مقاله در آنان را مورد تأیید قرار دادیم.

دانشگاه با برنامه تحولی جدید خود سازوکار مناسبی برای نقش‌آفرینی‌های اجتماعی برگزیده است

اسماعیل عبداللهی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر هم با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی اندیشمندان بزرگی را تربیت کرده و در طول حیات خود همواره از بزرگان و فضلا کشور بهره گرفته است، بیان کرد: دانشگاه با برنامه تحولی جدید خود و انتخاب مأموریت و رسالت‌های جدید، سازوکار مناسبی برای نقش‌آفرینی‌های اجتماعی برگزیده است.

در ادامه این نشست قائم‌مقام و مدیران کل حوزه معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه که به‌صورت برخط در جلسه حضور داشتند، مطالبی را عنوان و در چارچوب مسائل انسانی، راهکارها و پیشنهادهایی ارائه کردند.

به گزارش آنا، نشست مسئولان، اعضای هیئت علمی و هیئت اندیشه‌ورز دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با حضور حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در واحد بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/۴۱۰۳/

این محتوا با عنوان “لزوم برگزاری حداقل یک کرسی جامع در سال توسط هر عضو هیئت علمی” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − سه =

دکمه بازگشت به بالا