بین المللی

آیت‌الله اختری: ایران آماده همکاری با لبنان در همه زمینه‌ها است- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز

آیت‌الله اختری: ایران آماده همکاری با لبنان در همه زمینه‌ها است- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تیتروز به نقل از المنار،  آیت الله محمد حسن اختری، رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) طی سخنانی در مراسم ختم علامه شیخ عبدالأمیر قبلان گفت که جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در کنار لبنان ایستاده و همچنان در کنار لبنان خواهد ایستاد.

وی افزود: همانگونه که امام خامنه‌ای بارها اعلام کرده است، جمهوری اسلامی ایران برای ارائه خدمات و همکاری با لبنان در زمینه‌های علمی، فنی و فرهنگی در آمادگی کامل به سر می‌برد.

 اختری در ادامه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است که در این شرایط دشوار  طیف‌های مختلف ملت لبنان و مسئولان این کشور در همه زمینه‌ها با یکدیگر همکاری کنند.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران از ۴۰ سال قبل با این فشارهای خبیث و ظالمانه از سوی مستکبران و در رأسشان آمریکا و اسرائیل مواجه بوده است و به همین دلیل این فشارهایی را که لبنان با آن مواجه است درک می‌کند.

آیت الله اختری  پیام تسلیت امام خامنه‌ای در پی درگذشت عبدالأمیر قبلان را در این مراسم قرائت کرد.

وی افزود: ۵۰سال است که من شیخ قبلان را می شناسم و روابط مداومی با آن مرحوم داشتم، او صاحب مواضع شجاعانه و قوی بود.

 دیدار آیت الله اختری با نبیه بری 

  آیت الله محمد حسن اختری با نبیه بری رئیس پارلمان لبنان دیدار کرد.

اختری در این دیدار مراتب تسلیت و همدردی جمهوری اسلامی ایران در پی درگذشت شیخ عبدالأمیر قبلان اعلام کرد.

انتهای پیام/

این محتوا با عنوان “آیت‌الله اختری: ایران آماده همکاری با لبنان در همه زمینه‌ها است- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا