فناوری

صندوق حمایت از پژوهشگران از ۱۰ پروژه در ۶ حوزه حمایت می کند – تیتروز | خبر جدید

صندوق حمایت از پژوهشگران از ۱۰ پروژه در ۶ حوزه حمایت می کند – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی از ۱۰ طرح پژوهشی محققان پیرو عضویتش در موسسه بین‌المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی حمایت می‌کند.

این اقدام با هدف ارتقا پژوهش های مرتبط با موضوعات فعالیت یاسا و افزایش مشارکت پژوهشگران ایرانی در فعالیت های این موسسه انجام می‌شود.

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در قالب این فراخوان از ۱۰ طرح پژوهشی تا سقف ۵ میلیارد ریال حمایت می کند. انرژی، تغییرات اقلیم، منابع آب و امنیت غذایی، آلودگی هوا و محیط زیست، مدل سازی و تحلیل سیستم ها حوزه های اولویت در این فراخوان است.

یاسا موسسه ای پژوهشی و مستقل است که ۲۴ کشور از سراسر جهان در آن عضویت دارند. این موسسه در خصوص مسائلی پژوهش می کند که کلان تر و پیچیده تر از آن است که توسط یک کشور یا یک حوزه علمی قابل حل باشند. هدف از انجام پژوهش های یاسا رسیدن به سیاستگذاری مبتنی بر شواهد در خصوص این گونه مسایل پیچیده و کلان است.

فعالیت های علمی یاسا در چارچوب ۷ گروه پژوهشی انجام می‌شود که هر یک بر اولویتی خاص تمرکز دارند و توسط تیمی از دانشمندان برتر کشورهای عضو هدایت می شود. در طول پنجاه سال گذشته، این گروه ها علاوه بر انجام پژوهش های پیشرو؛ با هدف رویارویی با چالش های جهانی، منطقه ای و ملی؛ اقدام به ایجاد پایگاه های داده، مدل ها و ابزارهای پژوهشی کرده اند که در دسترس پژوهشگران کشورهای عضو قرار داد.

این مطلب با عنوان “صندوق حمایت از پژوهشگران از ۱۰ پروژه در ۶ حوزه حمایت می کند – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا