فناوری

ساخت دستگاه لیزر برای کاربردهای دندان‌پزشکی

ساخت دستگاه لیزر برای کاربردهای دندان‌پزشکی” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری تربیت مدرس دستگاه لیزر دیودی کم‌توانی ساخته که در چهار طول موج مختلف کار می‌کند و می‌توان از آن در کاربردهای پزشکی و دندان‌پزشکی استفاده کرد. طراحی و ساخت این محصول از صفر تا صد به دست محققان ایرانی بومی‌سازی شده و مجهز به ویژگی‌های منحصربه‌فردی است.

این دستگاه حدود ۲۰۰ گرم وزن دارد و مجهز به باتری قابل‌شارژ برای راه‌اندازی لیزرهاست. امکان انتخاب توان و طول موج لیزر بر اساس نیاز برای اپراتور فراهم شده و این دستگاه به کمک سیستم کنترل‌کننده قادر به شناسایی هوشمند لیزرهاست. سیستم کنترلی با شناسایی هوشمند لیزر دز خروجی را به صورت خودکار تنظیم می‌کند البته امکان تنظیم دز خروجی به صورت دستی نیز فراهم شده است. زمان تابش لیزر نیز در این دستگاه قابل‌تنظیم است و طول موج‌های لیزر در تمام محدود ۴۰۰ تا هزار نانومتر توسعه می‌یابد.

انتهای پیام/۴۰۲۱/

این نوشته با عنوان “ساخت دستگاه لیزر برای کاربردهای دندان‌پزشکی” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 2 =

دکمه بازگشت به بالا