فرهنگ و هنر

تشییع پیکر شهید مدافع حرم «مرتضی کریمی» در شهر شال

تشییع پیکر شهید مدافع حرم «مرتضی کریمی» در شهر شال” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فرهنگی و هنری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تیتروز/قزوین مسئول امور ایثارگران در سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین گفت: پیکر مطهر شهید مدافع حرم مرتضی کریمی‌شالی، پنج‌شنبه ۱۸ شهریور در شهر شال تشییع می‌شود.

حسینعلی شالی با بیان این خبر بیان کرد: پیکر مطهر شهید مدافع حرم مرتضی کریمی‌شالی از طریق آزمایش DNA شناسایی شده است.

وی افزود: پیکر مطهر این شهید بزرگوار، روز پنج‌شنبه هجدهم شهریور ساعت ۱۷ به صورت خودرویی در شهر شال از توابع شهرستان بوئین‌زهرا تشییع می‌شود. پیکر این شهید مدافع حرم روز جمعه نوزدهم شهریور ماه جهت طواف در حرم امام رضا (ع) به مشهد انتقال داده خواهد شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی سپاه صاحب‌الامر (عج)، این مسئول خاطرنشان کرد: همچنین پیکر مطهر این شهید بزرگوار روز یکشنبه بیست و یکم شهریور ماه در تهران تشییع و تدفین خواهد شد.

گفتنی است شهید مرتضی کریمی‌شالی، متولد ۲۵ دی ماه سال ۱۳۶۰ در تهران است، پدرش رجبعلی و مادرش اکرم کریمی‌شالی نام دارد. وی شانزدهم تیر ماه سال ۱۳۸۲ ازدواج کرد و صاحب ۲ فرزند به نام‌های «حنانه» و «ملیکا» شد.

این شهید در گردان الزهرا (س) لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) خدمت می‌کرد و در سوریه هم به عنوان فرمانده گروهان، مشغول دفاع از حرم حضرت زینب (س) بود. وی همچنین فرماندهی یک ناحیه مقاومت بسیج در شهرک ولیعصر (عج) تهران را هم بر عهده داشت. وی بیست و یکم دی ماه سال ۱۳۹۴ در منطقه خان طومان سوریه به شهادت رسید.

انتهای پیام

این خبر با عنوان “تشییع پیکر شهید مدافع حرم «مرتضی کریمی» در شهر شال” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هشت =

دکمه بازگشت به بالا