فناوری

«استقامت» برای بار دوم از مریخ نمونه‌برداری می‌کند

«استقامت» برای بار دوم از مریخ نمونه‌برداری می‌کند” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، مریخ‌نورد استقامت به زودی برای دومین بار از سیاره سرخ نمونه جمع‌آوری می‌کند. این روبات کاوشگر آخر هفته گذشته از صخره «روشه» مریخ نمونه‌برداری کرد که نقطه عطف بزرگی در ماموریت بلندپروازانه این مریخ‌نورد به شمار می‌رود. حال تیم استقامت قصد دارد برای دومین بار این موفقیت را تکرار کند و نمونه دیگری از روشه جمع‌آوری کند.

به گفته اعضای تیم مریخ‌نورد استقامت، در تلاش دوم فرایند نمونه‌برداری و مهر و موم کردن بدون مکث انجام می‌شود. این کاوشگر در ماه فوریه در حفره ۵ کیلومتری «جزرو مریخ» فرود آمد تا نشانه‌هایی از حیات باستانی را در این سیاره پیدا کرده و نمونه‌هایی جمع‌آوری کند. نمونه جمع‌آوری‌شده از سیاره سرخ به زمین، احتمالاً تا سال ۲۰۳۱، ارسال خواهد شد. این ماموریت به صورت مشترک میان ناسا و آژانس فضایی اروپا انجام می‌شود.

استقامت در پنج اوت برای نخستین بار اقدام به نمونه‌برداری کرد اما سنگ حفاری‌شده فرو ریخت و این ماموریت شکست خورد. کاوشگر ناسا اول سپتامبر برای بار دوم تلاش کرد و سنگی ۶ سانتی‌متری از صخره روشه نمونه‌برداری کرد.

انتهای پیام/۴۰۲۱/

این مطلب با عنوان “«استقامت» برای بار دوم از مریخ نمونه‌برداری می‌کند” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

دکمه بازگشت به بالا