استان ها

بهره برداری از کارخانه فرآوری پسته عظیما

بهره برداری از کارخانه فرآوری پسته عظیما” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری برنا از  شهرستان اسفراین، با حضور فرماندار اسفراین بخشدار بام و صفی آباد، مدیر جهاد کشاورزی اسفراین و رئیس صندوق کارآفرینی امید اسفراین کارخانه فرآوری پسته عظیما با تولید ۱۰۰۰ تن در سال و با  اعتباری بالغ بر ۲۱۰۰۰ میلیون ریال و با رقم اشتغال مستقیم برای ۱۲ نفر به بهره برداری رسید.

مهدی کرامتی فرماندار اسفراین در آئین افتتاح این کارخانه با تاکید بر حمایت اثر بخش از بخش خصوصی توانمند ادامه داد: بر اساس الگوی توسعه اقتصادی شهرستان، ایجاد زنجیره ارزش و جلوگیری از خام فروشی یکی از مهمترین برنامه ها در حوزه بخش کشاورزی برای شهرستان است.

فرماندار اسفراین خاطرنشان کرد: اسفراین در حوزه تولیدات کشاورزی از جمله تولید ۴۳۰۰ هکتار اراضی پسته سرآمد شهرهای استان است که تلاش داریم  در این حوزه در بازه زمانی کوتاه این بخش را توسعه دهیم.

وی با اشاره به تولید ۱۳۰۰ تن پسته بارور و حدود ۳۰۰۰ تن پسته غیر بارور در شهرستان به ویژه در منطقه بام و صفی آباد افزود: با توجه به ظرفیت‌های تولیدی در حوزه کشاورزی به همین تناسب پیش بینی حلقه های تولید و زنجیره ارزش را در دستور کار قرار داریم.

کرامتی ادامه داد: در تکمیل حلقه های تولید باید پیش بینی لازم برای تکمیل سایر حلقه‌ای زنجیره ارزش از جمله بازاریابی و صادرات را مد نظر داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در همین راستا تلاش داریم تولیدات سالیانه را طبق الگوی کشت به ویژه متناسب با نیاز کشورهای حاشیه انجام دهیم.

این مطلب با عنوان “بهره برداری از کارخانه فرآوری پسته عظیما” در وب سایت www.borna.news منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.borna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 12 =

دکمه بازگشت به بالا