فناوری

دولت بایدن کمیته ملی مشورتی هوش مصنوعی تشکیل می دهد – تیتروز | خبر جدید

دولت بایدن کمیته ملی مشورتی هوش مصنوعی تشکیل می دهد – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از انگجت، وزارت بازرگانی، اداره ملی ابتکار عمل هوش مصنوعی و اداره سیاستگذاری علم و فناوری کاخ سفید با همکاری یکدیگر کمیته جدیدی به نام کمیته ملی مشورتی هوش مصنوعی را تشکیل خواهند داد که وظیفه آن ارائه توصیه‌ها و مشورت‌هایی به رئیس جمهور آمریکا و مقامات فدرال در زمینه موضوعات مرتبط با هوش مصنوعی است.

کمیته یادشده دستورالعمل‌هایی را در چند حوزه مرتبط با هوش مصنوعی ارائه خواهد کرد که از جمله آنها می‌توان به رقابت، اشتغال، پیشرفت علمی، استراتژی ملی و بازنگری در ابتکارعمل های آینده اشاره کرد.

این کمیته برخی موضوعات اخلاقی مرتبط با موضوع هوش مصنوعی را نیز بررسی می‌کند که از برابری نیروی کار تا مسئولیت پذیری و بی طرفی الگوریتم‌های مرتبط با این موضوع را در برمی گیرد.

رویکرد کمیته مذکور بین رشته‌ای بوده و متخصصان و دانشگاهیان، نمایندگان شرکت‌های تجاری و مقامات فدرال در آن حضور خواهند داشت. پیش از این کنگره آمریکا خواستار توجه و کاربرد بیشتر هوش مصنوعی در دولت ایالات متحده شده بود.

این نوشته با عنوان “دولت بایدن کمیته ملی مشورتی هوش مصنوعی تشکیل می دهد – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا