ورزشی

وزنه‌بردار با آجر نمی‌تواند قهرمان شود

وزنه‌بردار با آجر نمی‌تواند قهرمان شود” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع ورزشی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش شفاف، تیم ملی وزنه‌برداری برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان آماده می‌شود از این رو حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان به همراه مهدی علی‌نژاد از اردوی وزنه‌برداران بازدید کردند.

اکبر خورشیدی، ناظر فنی تیم ملی بانوان در این بازدید گفت: اولین مسابقه پیش‌رو مسابقات نوجوانان جهان در عربستان است و قول می‌دهیم بتوانیم مدال بگیریم.

علی مرادی، رییس فدراسیون وزنه‌برداری نیز در این بازدید گفت: به آقای سجادی تبریک می‌گویم. او یک فرد نام آشنا در ورزش ایران است. به آقای سلطانی‌فر هم خسته نباشید می‌گویم. حسین برخواه سرمربی تیم ملی ما است و این نخستین تمرین تیم ملی برای حضور در قهرمانی جهان است. ادامه اردو در بابلسر است و یک نفر دیگر آن‌جا به تیم اضافه می‌شود و در نهایت ۱۰ نفر به مسابقات جهانی اعزام می‌شوند.

او ادامه داد: کم لطفی‌هایی به وزنه‌برداری شده است. ما باید کار را از الان برای المپیک پاریس شروع کنیم. فکر می‌کنم بازی‌های آسیایی گزینشی المپیک است و به وزنه‌برداران هم گفته‌ایم که باید از الان تلاش کنند. تعداد المپیکی‌های ما در دوره قبل به‌جای چهار سهمیه، دو سهمیه بود که یکی از آن‌ها به نام علی داودی مدال نقره گرفت البته برخی‌ها  نسبت به این مدال کم لطفی کردند. علی هاشمی نیز در یک قدمی مدال، به مدال دسترسی پیدا نکرد.

مرادی هم‌چنین گفت: ما در هفت سال گذشته یک مورد دوپینگ داشتیم که بیرون اردو ورزشکار خودش یا مربی‌اش اشتباهی انجام دادند و در مسابقات جوانان جهان تستش مثبت شد. وزنه‌برداری در حال حاضر الگویی برای مبارزه با دوپینگ است. از آقای برخواه تشکر می‌کنم که تیم خوبی را مدیریت می‌کند.

علی مرادی در مورد وضعیت تجهیزات گفت: وسایل و امکانات ما فرسوده شده است و ما ۲۰ سال است این وسایل را حفظ کرده‌ایم. اگر وسایل استاندارد نباشد آسیب دیدگی ایجاد می‌شود. ما دوره قبل نتوانستیم یک ست میله و صفحه وارد کنیم  و درخواست داریم در این مورد کمک کنید.  ما نگران هستیم این وسایل فرسوده باعث آسیب دیدگی به ورزشکاران شود. نیاز به خانه‌های وزنه‌برداری داریم. نزدیک ۷۰۰ میلیون وسایل داخلی خریداری کرده‌ایم اما هنوز به حد استاندارد نرسیده اما تاحدودی نیازهای ما را برطرف کرده است. وزنه‌بردار با آجر نمی تواند قهرمان شود و تجهیزات می‌خواهد.

او در مورد بودجه فدراسیون تاکید کرد: نمی‌گویم ردیف اول باشیم اما در ردیف دوم و سوم توزیع بودجه فدراسیون‌ها باشیم. توقع از وزنه‌برداری بالا است که البته به حق است اما در خواست داریم توجه هم زیاد شود.

این خبر با عنوان “وزنه‌بردار با آجر نمی‌تواند قهرمان شود” در وب سایت www.shafaf.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.shafaf.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − سه =

دکمه بازگشت به بالا